Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.04.2019 15:15
PlayerUnknown's Battlegrounds zbanowany w Nepalu
717V

PlayerUnknown’s Battlegrounds zbanowany w kolejnym kraju

PlayerUnknown's Battlegrounds zostało zbanowane w kolejnym kraju. Po kilku indyjskich miastach Nepal zdecydował się na zbanowanie najpopularniejszej gry battle royale.

Ciągle rosnąca popularność gier battle royale w mainstreamie powoduje, że kolejne rządy zaczynają się interesować tytułami z tego gatunku. Ostatnio kilka indyjskich miast zbanowało PlayerUnknown's Battlegrounds, a teraz na podobny ruch zdecydował się rząd Nepalu.

Krótka historia gatunku battle royale

Rządzący Nepalem politycy postanowili zbanować grę ekipy Bluehole, która nadal święci tryumfy w swoim gatunku. PlayerUnknown's Battlegrounds zostało zbanowane z powodu obaw wyrażanych przez rodziców.

Jak przekazano Reutersowi, do tej pory nie odnotowano żadnego wydarzenia związanego z uzależnieniem od PUBG-a. Jednak Sandip Adhikari z urzędu odpowiedzialnego za komunikację Nepalu zarządził zablokowanie gry.

Zarządziliśmy blokadę z uwagi na możliwości uzależnienia ze strony nastolatków i dzieci. Zarządziliśmy, by każdy operator komórkowy oraz internetowy blokował połączenia związane z grą.

Blokada weszła w życie wczoraj. Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób rząd Nepalu planuje karać osoby, które będą starały się ominąć bana.

Warto tu dodać, że nie tylko w Azji mają pomysły na banowanie gier battle royale. Książę Harry ostatnio wyraził opinię, że Fortnite powinien zostać zablokowany w UK.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-nepal-pubg/nepal-bans-online-game-pubg-citing-negative-impact-on-children-idUSKCN1RN2FQ

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds

Nie przegap