Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.04.2019 10:23
epic games store logo
970V

Epic Games Store bez kart z gier, za to z osiągnięciami

Epic Games Store ma sporo do nadrobienia, jeśli chodzi o funkcje sklepu. Deweloperzy pracują, by te braki uzupełnić, ale nie wszystko trafi do EGS.

Tim Sweeney, szef Epica, co jakiś czas pojawia się na Twitterze i tam odpowiada na pytania dotyczące Epic Games Store. W ostatniej serii pytań i odpowiedzi zdradził, które funkcje obecne na Steamie nie pojawią się w jego sklepie.

Borderlands 3 we wrześniu. Ekskluzywnie na Epic Games Store!

Czego w Epic Games Store nie dostaniemy na pewno?

Epic nie ma zamiaru implementować tzw. meta gry, czyli kart wypadających nam podczas grania w jakiś tytuł. Na Steamie możemy je albo sprzedać, albo zebrać zestaw i stworzyć odpowiednią belkę.

Czego jeszcze nie dostaniemy? Forów zewnętrznych firm podpiętych do sklepu. Epic aktywnie jednak zachęca, by deweloperzy linkowali do swoich stron lub do odpowiednich kanałów tematycznych na przykład w serwisie Reddit.

Co zatem zaoferuje EGS?

W planach są za to osiągnięcia w grach oraz kupowanie gier w prezencie. Sweeney przypomniał też, że ostatnio odpalono system pomocy oparty na ticketach, z którego mogą korzystać deweloperzy, jeśli chcą. W temacie cross-buy Sweeney potwierdził, że jeśli gra doczeka się wersji na komputery Mac, to takowa wersja zostanie dodana do biblioteki automatycznie.

Rozważana jest także opcja globalnej listy bestsellerów, lub inna opcja zwiększająca widoczność najlepiej sprzedających się gier.

Źródło: https://twitter.com/TimSweeneyEpic

Tagi: epic games store pc