Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 10.04.2019 16:55
Kingdom Hearts III z darmowym DLC
695V

Square Enix opowiada o nowym stopniu trudności Kingdom Hearts III. To nie tylko podbicie parametrów

Drugi reżyser Kingdom Hearts III Tai Yasue poruszył temat Critical Mode, nowego poziomu trudności, który ma zostać niedługo udostępniony jako darmowe DLC.

W powszechnej opinii jedną z największych Kingdom Hearts III był zbyt niski stopień trudności - nawet na teoretycznie wyższych poziomach. Critical Mode, który w niedalekiej przyszłości ukaże się w formie darmowego DLC, ma ten problem rozwiązać.

Kingdom Hearts: The Story So Far zostanie wydane w Polsce

W wywiadzie dla serwisu GameReactor drugi reżyser Tai Yasue powiedział na ten temat nieco więcej. Jak zapewnił, developerzy dołożyli starań, by nie ograniczać się tylko do podbicia parametrów przeciwników. Po pierwsze, pojawią się zupełnie nowe umiejętności. Yasue wyjaśnił, że powinny się one spodobać bardziej "technicznym" graczom. Dzięki nim będą oni bowiem musieli myśleć o swoich działaniach i w trakcie, i poza walką.

Po drugie, aby przejść grę, trzeba będzie korzystać ze wszystkich dostępnych opcji, np. gotowania. Yasue dodał jednak, że gra została zbalansowana tak, aby można ją było przejść nawet na pierwszym poziomie doświadczenia (jeśli ktoś zechce się podjąć takiego wyzwania).

Critical Mode, jak wspomnieliśmy, powinien zostać udostępniony w niedalekiej przyszłości (nadal nie wiadomo jeszcze kiedy konkretnie). Oprócz tego Tetsuya Nomura, pierwszy reżyser, zapowiedział, że w ciągu roku od premiery pojawią się także inne DLC: zarówno bezpłatne, jak i płatne (fabularne).

Z innej beczki - Nomura zdążył już zapowiedzieć, iż przed premierą Kingdom Hearts IV pojawi się jeszcze przynajmniej jedna gra.

Źródło: https://www.gamereactor.eu/grtv/434913/Kingdom+Hearts+III+-+Tai+Yasue+Interview/

Tagi: Kingdom Hearts III Square Enix