Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2019 15:11
bohater Starpoint Gemini 3
980V

Starpoint Gemini 3 na nowym zwiastunie. Gra jeszcze w tym roku trafi na Xbox One i PC

Twórcy Starpoint Gemini 3 postanowili przypomnieć światu o kosmicznej przygodzie, która jeszcze w tym roku zadebiutuje na dwóch platformach. Dzisiaj możemy spojrzeć na rozgrywkę i przygotować się na zwiedzenie galaktyki.

Starpoint Gemini 3 to najnowsza gra studia Little Green Men, która pod względem gatunku oferuje połączenie RPG-a akcji z symulatorem kosmicznym. Autorzy oferują ogromny świat i zapraszają do przeżywania najróżniejszych wyzwań.

Sprawdzamy jak Microsoft może zapowiedzieć następcę Xbox One

W Starpoint Gemini 3 gracze mogą liczyć na wciągającą fabułę, ponieważ autorzy obiecują długą opowieść, która zapewni fanom międzygwiezdnych wojaży wiele atrakcji. Tytuł oferuje wiele elementów znanych z poprzednich odsłon serii, ale jednocześnie deweloperzy nie zapomnieli o nowościach – po raz pierwszy w historii serii gracze poza znanym im już systemem Gemini będą mieli okazję odkryć dwa dodatkowe systemy planetarne. Studio pozwoli nam nawet zwiedzać lokacje w towarzystwie ADAH, czyli rozwiniętej sztucznej inteligencji. Kosmiczni poszukiwacze przygód będą też mogli przyjrzeć się z bliska zarówno powierzchni poszczególnych planet, jak i wnętrz stacji kosmicznych, które przyjdzie im odwiedzić.

„Wszystkie wprowadzone do gry nowości nadają Starpoint Gemini 3 zupełnie nowy rozmach, ale jednocześnie są zbudowane na solidnych podstawach będących sercem gry czyli emocjonujących gwiezdnych bitew, systemu ulepszania statków kosmicznych oraz tętniącego życiem uniwersum.”

Pod względem opowieści możemy tutaj liczyć na kontynuacje wydarzeń ze Starpoint Gemini 2, ale studio nie zapomniało o nowej publiczności, która zostanie odpowiednio wprowadzona w świat gry:

„30 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w Starpoint Gemini 2 wszechświat nie jest już tym samym miejscem. Obcy zwani A'Shriari zostali spacyfikowani, choć garstka ich przedstawicieli wciąż zamieszkuje dawne terytoria upadłego Imperium. Rasa ludzka wreszcie pogodziła się z faktem, że nie jest jedyną inteligentną formą życia w kosmosie. Zaś po osiągnięciu celu, jakim było zniszczenie Imperium, kosmici wycofali się z wojny i przestali przejawiać zainteresowanie dalszym unicestwianiem ludzkości. Co nie znaczy, że można ich bezkarnie rozstawiać po kątach. Na szczęście wszechświat to całkiem spore miejsce, a wszystkie punkty gwiezdne są otwarte i w pełni funkcjonalne. Podróżowanie między byłymi koloniami imperialnymi stało się więc codziennością, dzięki której udaje się utrzymać względny pokój we wszechświecie.”

Czujecie się zaintrygowani? Poznajcie cechy główne Starpoint Gemini 3 oraz oglądajcie nowy zwiastun.

  • Ogromna przestrzeń kosmiczna do swobodnej eksploracji obejmująca trzy systemy dawnych kolonii imperialnych;
  • Duża różnorodność postaci o unikalnych osobowościach, własnych historiach i przynależnych do odmiennych frakcji;
  • Emocjonujące bitwy gwiezdne, pozwalające na zmianę uzbrojenia oraz rodzaju zadawanych obrażeń w trakcie walki, bez konieczności dokowania;
  • Sterowanie dronem dające możliwość eksplorowania niedostępnych dotąd miejsc;
  • Modułowy system ulepszania statków kosmicznych;
  • eRPGowy system rozwoju postaci;
  • Szczegółowo przedstawione przestrzenie i wnętrza, które możemy odwiedzać i odkrywać;
  • Uniwersum pełne niezwykłych lokacji, obiektów i postaci, które pozwalają graczom angażować się w wiele różnych działań podczas swobodnego przemieszczania się pomiędzy misjami;
  • Fabuła napisana przez Darko Macana, pisarza znanego z wielu części komiksów z serii Star Wars, czy komiksów Marvela.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Starpoint Gemini 3 zapowiedź zwiastun