Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.04.2019 12:51
Porównanie graficzne Assassin's Creed 3 Remastered
1214V

Assassin's Creed 3 Remastered to znacząca poprawa względem poprzedniej generacji

Remaster Assassin's Creed 3 zadebiutował w zeszłym tygodniu, zarówno w cyfrze, jak i pudełku. Ekipa Digital Foundry sprawdziła, czy Ubisoft przyłożył się do odświeżenia gry.

Ubisoft w przypadku remastera Assassin's Creed 3 przyłożył się znacznie bardziej, niż chociażby przy odświeżaniu Far Cry 3 czy Assassin’s Creed: The Ezio Collection.

Assassin's Creed: Origins w Humble Monthly Bundle. Znamy wszystkie gry z kwietnia

Deweloperzy zadbali o nowe efekty graficzne, dołożyli nowy system oświetlenia i tzw. PBR (renderowanie ze wzięciem pod uwagę fizycznych cech przedmiotu). Do tego nowe tekstury, poprawione modele postaci i zmiany w rozgrywce, które mają uczynić odświeżone Assassin's Creed 3 przyjemniejszym w obcowaniu.

Ekipa Digital Foundry sprawdziła, jak sprawuje się gra na każdej z konsol. I tu nie powinno być zaskoczenia, że Xbox One X oferuje najlepszą grafikę. Co prawda różnie dotyczą jedynie rozdzielczości i filtrowania tekstur, ale można je zauważyć.

Assassin's Creed 3 działa w następujących rozdzielczościach:

  • Xbox One X - 3200x1800
  • Xbox One - 900p
  • PS4 - 1080p
  • PS4 Pro - 2880x 1512

Lepiej radzi sobie tutaj odświeżone Assassin's Creed 3 Liberation. Tytuł na XOX działa w natywnym 4K, na PS4 Pro jest upscalowane do 4K prawdopodobnie z zastosowaniem checkerboardingu. Podstawowe konsole oferują 1080p.

Jak z płynnością? Mocniejsze konsole trzymają w 99% stałe 30 FPS. Xbox One mimo najniższej rozdzielczości gubi mocno klatki i gra często spada do 20 FPS-ów. PS4 radzi sobie lepiej i tutaj znacznie bliżej jest stałych 30 FPS. Assassin's Creed 3 Liberation działa na każdej konsoli poza Xboksem One w stałych 30 FPS.

Tagi: Assassin's Creed 3 Remastered PC playstation 4 wideo xbox one

Nie przegap