Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2019 21:30
Wiedźmin Prolog Remastered
4580V

CD Projekt RED zatrudnił twórcę moda Wiedźmin Prolog Remastered

Tworzenie modyfikacji do gier czasami popłaca. Przekonał się o tym deweloper odpowiedzialny za Wiedźmin Prolog Remastered, który dzięki swojej pracy został zatrudniony w CD Projekt RED. Polacy chętnie zgarniają talenty.

Ostatnie produkcje CD Projekt RED błyszczą pod wieloma względami, jednak nawet Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekał się kilku ciekawych modyfikacji, dzięki którym gra wygląda w niektórych miejscach lepiej lub posiada nowe funkcje.

Wiedźmin 3 stracił blisko 10 godzin zawartości

Pod koniec 2017 roku świat zachwalał Witcher Prolog Remastered. Jest to modyfikacja, dzięki której prolog z pierwszego Wiedźmina został odtworzony w Wiedźminie 3: Dziki Gon. Przygotowanie projektu nie było łatwe, ponieważ nie możemy zapomnieć, że CD Projekt RED nie udostępnił narzędzi do kreowania własnej zawartości.

O projekcie wspomniał Philipp Weber – projektant poziomów z CD Projekt RED udzielił wywiadu redakcji Gamestar i jako ciekawostkę wspomniał, że autor Witcher Prolog Remastered pracuje dla polskiego studia. Rodzima ekipa postanowiła zgarnąć talent, a nawet dołączyła do swojego studia moddera, który przygotował popularną modyfikację do Wiedźmina 2 – twórca zajął się przeprojektowaniem walki.

Nie wszyscy w CD Projekt RED byli zainteresowani dołączeniem do zespołu Erxv (autora Witcher Prolog Remastered), ale jak widać deweloperzy odpowiedzialni za growe przygody Geralta chętnie sięgają po twórców modów.

Źródło: https://www.gamestar.de/artikel/the-witcher-prologue-remastered-cd-projekt-heuerte-modder-an,3341869.html

Tagi: CD Projekt RED Wiedźmin witcher prolog remastered