Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2019 19:16
FIFA Andrzej Duda
1842V

Prezydent Andrzej Duda powołuje Narodową Drużynę esportową

Sporty elektroniczne odgrywają w Polsce coraz większą rolę. Sytuację najlepiej potwierdza dzisiejsze wydarzenia z Kancelarii Prezydenta, gdzie Prezydent Andrzej Duda zainicjował powstanie Drużyny Narodowej w produkcję EA Sports.

Jeśli interesujecie się sceną sportów elektronicznych, a dokładnie sytuacją na rynku Fify, to słyszeliście o problemach graczy, którzy nie mogli wystąpić w pierwszej edycji FIFA eNations Cup. Sytuację dostrzegł nawet Prezydent Andrzej Duda, który postanowił zainterweniować.

Komisja Europejska rusza do walki ze Steam i innymi wydawcami

Czterokrotny Mistrz Polski w kolejne odsłony Fify – Miłosz 'milosz93' Bogdanowski – spotkał się dzisiaj z Prezydentem Andrzejem Dudą i podczas wydarzenie zainicjowano powołanie Drużyny Narodowej.

„To odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie Prezydenta Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach.

Będzie to jedna z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie. Polska chce uczestniczyć w rozwoju świata sportów elektronicznych. Teraz Miłosz 'milosz93' Bogdanowski wraz z Jakub "cyanide" Mikołajewski skompletują zespół składający się z najlepszych polskich graczy reprezentujących m.in. różne kluby sportowe.”

Już wkrótce Polska przedstawi swój oficjalny skład Narodowej Drużyny esportowej. W rezultacie nasz kraj będzie mógł wystawić reprezentację podczas drugiej edycji FIFA eNations Cup.

Jest to bez wątpienia spora ciekawostka, która pokazuje, że sporty elektroniczne są w Polsce traktowane coraz poważniej. Proszę w komentarzach o skupienie się na temacie esportu – poruszanie tematów niezwiązanych z wiadomością (w tym rozmowy polityczne) będą kasowane.

Andrzej Duda FIFA 19

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta 

Źródło: Kancelaria Prezydenta

Tagi: e-sport EA Sports Electronic Arts Esport fifa FIFA 19