Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 02.04.2019 18:00
Darkborn
1268V

A gdyby tak orkowie z Cienia Mordoru byli dobrzy? Takie pytanie spróbuje postawić Darkborn

Wspierana przez Take-Two ekipa The Outsiders, którą kieruje David Goldfarb (mający w CV m.in. Battlefield 3, Killzone 2 czy PayDay 2), przygotowuje grę action-adventure FPP pt. Darkborn (wcześniej Project Wight), która pozwoli nam się wcielić w potwora szukającego zemsty na ludziach. Serwis IGN opublikował kilkanaście minut z rozgrywki.

W grze wcielamy się w orka, którego rodzina została brutalnie wytrzebiona przez łowców przypominających wikingów. Podczas rozgrywki nasza postać przebywa długą drogę: zaczyna jako bezbronny berbeć, a z czasem zyskuje zdolności, które pozwalają dokonać zemsty.

Rozgrywka ma kłaść mniej więcej równomierny nacisk i na akcję, i na skradanie. Sam Goldfarb zwraca natomiast uwagę na to, że gramy potworem, co przełoży się w różny sposób na nasze poczynania: walkę, ruchy czy to, jak reagować będą na nas inni.

Jeśli chodzi o szeroko pojętą narrację, szef The Outsiders podkreśla, że nie będzie tu prostej dychotomii. - To nie tak, że ludzie [w Darkborn] kierowani są tylko morderczymi instynktami. Ty sam jesteś niewinny, ale znalazłeś się w centrum konfliktu, o którego szczegółach będziesz dowiadywał się z czasem. To klasyczna opowieść o zemście, ale też tajemnica: co stało się z ludźmi? Czy można ich uratować?

Goldfarb przyznaje, że inspiracją był dla niego Cień Mordoru oraz Shadow of the Colossus. - Co by było, gdyby orkowie [z Cienia Mordoru] byli dobrzy? Albo: jakie życie prowadziły kolosy zanim przyszedłeś je zabić?

Darkborn ma ukazać się na PC, PS4 i Xbox One. Nie poinformowano jeszcze, kiedy mogłaby się odbyć premiera. Projekt powstaje w ramach Private Division (podobnie jak The Outer Worlds chociażby) - inicjatywy Take-Two Interactive mającej na celu wspieranie twórców niezależnych.

Tagi: Darkborn Private Division Project Wight The Outsiders