Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 02.04.2019 15:52
Concrete Genie
680V

Concrete Genie otrzyma tryby VR

Sony Interactive Entertainment (wydawca) opublikowało dziś informacje na temat trybów VR, które zostaną zaimplementowane w ciekawie zapowiadającym się Concrete Genie (inspirowanym kultowym Jet Set Radio).

Po raz pierwszy o implementacji trybów VR w Concrete Genie poinformowano w zeszłym tygodniu przy okazji prezentacji nowego fabularnego zwiastuna gry. Dziś opublikowano na ten temat pierwsze szczegóły.

Concrete Genie zadebiutuje w 2019 roku. Zwiastun przypomina o intrygującej grze

O ile główny wątek Concrete Genie skupi się na postaci Asha, który maluje, by uciec przed trudnościami życia (w dużym skrócie), tryby VR zaoferują coś zupełnie innego. Twórcy przygotowali dwa.

W pierwszym wcielamy się w istotę zwaną Splotch, która przemierza podziemia miasta Denska (gdzie mieszka Ash), by odkryć pewną tajemniczą moc. Jak możemy się dowiedzieć, mechanika malowania będzie tu wyglądać inaczej niż w głównym wątku, choć developer nie podał więcej informacji. Zapewniono tylko, że ma to być coś wyjątkowego.

Drugi tryb to natomiast Free Paint. Jego nazwa dość dobrze oddaje istotę sprawy - pozwoli nam on mianowicie swobodnie bazgrolić w czterech lokacjach, posiadając do dyspozycji wszelkie potrzebne narzędzia i precyzję dwóch kontrolerów PS Move.

Pixel Opus/Sony nie udostępniło nowego zwiastuna, ale na oficjalnym blogu PlayStation znajdziecie króciutkie filmiki prezentujące rozgrywkę w trybach VR. Za ich produkcję odpowiada San Mateo Studio.

Concrete Genie ma ukazać się przed końcem tego roku.

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2019/04/02/concrete-genies-two-playstation-vr-modes-detailed/

Tagi: Concrete Genie Pixel Opus