Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2019 17:32
MGS
793V

Konami zmienia siedzibę w USA. Firma skupia się na własnych IP

Konami najwidoczniej nie rezygnuje z gier. Firma zamierza skupić się na własnych markach i zapewnić graczom jeszcze kilka ciekawych produkcji. To właśnie z tego powodu zdecydowano się na zmianę w Stanach Zjednoczonych.

Jeszce kilkanaście miesięcy temu mogliśmy sądzić, że Konami zrezygnuje z przygotowania dużych gier AAA. Firma pożegnała Hideo Kojimę i w oficjalnych komunikatach wspominała o rozwijaniu produkcji na urządzenia mobilne.

Odświeżone intro klasycznego Metal Gear Solid

Na szczęście japońskie studio nie powiedziało ostatniego słowa. Ostatnie 12 miesięcy to dla Konami „rok pełen zmian i rozwoju”, którego potwierdzeniem jest przemianowanie 4K Media Inc. na Konami Cross Media NY Inc. - to niby drobny detal ze zmianą nazwy, jednak ma to podobno głębsze znaczenie dla graczy z całego świata:

„Po roku pełnym zmian i rozwoju, Konami Digital Entertainment Co. Ltd. ogłosiło, że placówka w Nowym Jorku, 4K Media Inc. została przemianowana na Konami Cross Media NY Inc., aby odzwierciedlić ewoluujące, 360-stopniowe podejście firmy do zarządzania własnością intelektualną (IP) w odniesieniu do najbardziej znanych światowych marek gier, takich jak Yu-Gi-Oh! Bomberman, Contra i Frogger.”

Taką informację przedstawiła korporacja, która w kolejnych miesiącach ma skupić się na własnych markach. Nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnych zapowiedzi, ale warto pamiętać, że firma od kilku lat rozwija między innymi nową grę z uniwersum Metal Gear Solid.

Konami ma w swoim katalogu wiele fantastycznych IP – warto tutaj na pewno wymienić wspomniany Metal Gear, Silent Hill, Suikoden, Bobmerman, Contra, Dance Dance Revolution, czy też Zone of the Enders i Yu-Gi-Oh!

4K Media Inc. rozwija produkcje telewizyjne oraz filmy od 1992 roku. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 4k media inc. Konami Metal Gear Solid