Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.04.2019 14:58
square enix
860V

Prace nad nową grą jRPG od Square ruszyły z kopyta

Square Enix w przygotowaniu ma kilka większych projektów. Nad jednym z nich pracują ludzie odpowiedzialni za sukces Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Jakiś czas temu Square Enix poinformowało o planowanych zmianach w działach firmy. Z jedenastu oddziałów, od 1 kwietnia zostały stworzone cztery. Restrukturyzacja ma pozwolić tworzyć sprawniej lepsze gry.

Sony oficjalnie mówi o PS5. Co czeka nas w nowej generacji?

Trzeci oddział (BD3) wchłonął m.in. oddział piąty (BD), w którym tworzono do tej pory Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Na jego czele stanął Naoki Yoshida, gość, który uratował czternastkę i sprawił, że gra stała się kasowym sukcesem.

Wiemy, że od przynajmniej dwóch lat Yoshida wraz z grupą doświadczonych pracowników zajmuje się nowym projektem. Ten do tej pory był w fazie prac koncepcyjnych. Jednak od tego roku robota ruszyła z kopyta, co ogłoszono na oficjalnej stronie. Ujawniono tam, że proces produkcji kolejnej, dużej gry ruszył na dobre i poszukuje się m.in. planerów, designerów i programistów.

Oczywiście na efekty jeszcze poczekamy. Czym jest tajemniczy projekt? Od długiego czasu spekuluje się, że dzięki sukcesowi czternastki, Naoki Yoshida otrzymał ofertę stworzenia Final Fantasy XVI, z czego chętnie skorzystał. Czy plotki się potwierdzą - dowiemy się za kilkanaście miesięcy, może odrobinę wcześniej.

Źródło: https://t.co/7JzIWABQ8W

Tagi: Final Fantasy XVI PlayStation 5 Square Enix