Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.04.2019 10:22
Warsaw gra o Powstaniu Warszawskim
2214V

Warsaw. Powstanie Warszawskie w taktycznym wydaniu. Pierwszy gameplay z polskiej produkcji

Temat Powstania Warszawskiego jest cały czas na tyle bolesny, że trudno przełożyć go na grę wideo. Wyzwania podjęło się jednak polskie studio Pixelated Milk.

Autorzy Regalii postanowili mocno zmienić klimat i porzucić komediowy klimat znany ich z debiutanckiego projektu. Dziś mamy okazję zobaczyć pierwszy gameplay z ich najnowszego projektu, czyli z Warsaw.

Sony prezentuje kolekcję potężnych breloków PlayStation

Polski zespół Pixelated Milk tym razem wziął na warsztat temat Powstania Warszawskiego. Szykowana gra, zatytułowana Warsaw, zabiera nas na ulice stolicy, gdzie toczy się walka z Niemcami w 1944 roku. Tytuł ma oferować mieszankę gatunku taktycznego i strategicznego, oferując przy tym styl graficzny kojarzący się z Darkest Dungeon. ​​​

Oprócz starć poszczególnych oddziałów będziemy w Warsaw kierować strategią przejmowania i obrony poszczególnych dzielnic Warszawy. Rzecz trzeba będzie dobrze przemyśleć, bo dzielnice zapewniają nam określone surowce, konieczne do rozwoju powstania.

W trakcie walk trzeba uważać na wytrzymałość jednostki, stan amunicji i jej pozycję. Każdy żołnierz może dysponować szeregiem umiejętności specjalnych. Gracz może też wyposażać swoich podopiecznych w broń z kilku głównych kategorii.

Warsaw trafi na PS4, PC i Switch już w drugiej połowie 2019 r.


Tagi: Gaming Company Pixelated Milk Warsaw

Nie przegap