Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2019 02:18
Driveclub umiera
6298V

Driveclub umiera. Sony usuwa grę ze sklepu i zamyka serwery

Nie mam najlepszych informacji dla sympatyków Driveclub. Sony właśnie wydało wyrok na produkcję Evolution Studios i w rezultacie już za kilka miesięcy firma wyłączy serwery. Wyścigi od tego czasu stracą swoją najważniejszą zawartość.

W 2014 roku na PlayStation 4 zadebiutowały wyczekiwane wyścigi od Evolution Studios. Gra od premiery borykała się z ogromnymi problemami, autorzy walczyli o uratowanie produkcji i gdy wszystko zaczęło działać, to Sony zdecydowało się zamknąć Evolution Studios.

Weekendowa promocja na PlayStation Store

Sony właśnie potwierdziło zaskakującą wiadomość. 31 sierpnia firma usunie ze sklepu PS Store Driveclub i wszystkie dodatki do gry, a także Driveclub Bikes – w tej sytuacji nie kupimy już gry oraz rozszerzeń. Serwery gry zostaną wyłączone 31 marca 2020 roku, przez co stracimy dostęp do całej zawartości sieciowej w grze.

Japończycy podkreślają, że nadal otrzymamy dostęp do zabawy single-player, jednak akurat Driveclub opierał się na zmaganiach sieciowych, wyzwaniach oraz rankingach. Niestety, wszystkie najważniejsze tryby nie będą działać od 1 kwietnia 2020 roku.

Jest to naprawdę zaskakująca sytuacja, która pokazuje, jaki los może spotkać gry, które w głównej mierze opierają się na rozgrywce multiplayer. Sony nie zamierza nawet dłużej sprzedawać pozycji, dodatków, czy też wersji dla PlayStation VR, ponieważ firma pewnie nie zamierza walczyć z klientami, którzy będą domagać się zwrotów z powodu niepełnej zawartości.

Gracie jeszcze w Driveclub?

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/03/29/all-driveclub-content-will-be-delisted-from-psn-in-august

Tagi: Driveclub Evolution Studios Sony Computer Entertainment