Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.03.2019 10:34
Dasy Gone bohater i żona
1714V

Days Gone jest nieprzewidywalne. Reżyser tłumaczy długi czas powstawania gry

Bardzo długo czekaliśmy na nową produkcję Sony Bend. Nie jest to przypadek, ponieważ autorzy chcieli mieć pewność, że Days Gone będzie nieprzewidywalne. Gra ma na każdym kroku zaskakiwać graczy.

26 kwietnia odbędzie się premiera Days Gone, ale warto zwrócić uwagę, że ostatnia gra Sony Bend trafiła na rynek w 2012 roku. Od tego czasu autorzy rozwijali nową markę, która zmierza wyłącznie na PlayStation 4.

Days Gone na fabularnym zwiastunie

Days Gone powstaje od sześciu lat i sytuację postanowił wytłumaczyć John Garvin. Reżyser i scenarzysta zaznaczył, że gra powstaje długo, ponieważ zespół chciał mieć pewność, że rozgrywka będzie nieprzewidywalna.

Sony Bend zadbało o wiele najróżniejszych wydarzeń, które mogą się zdarzyć podczas przemierzania świata – tutaj na każdym kroku mamy być zaskakiwani sytuacjami, ponieważ deweloperzy przygotowali coś na wzór żywego systemu. Jednocześnie stworzenie takiego świata jest niezwykle wymagające, ponieważ zespół musiał zadbać o każdy system, później sprawdzić jak reaguje na pozostałe, a następnie dopracować balans.

Dużym wyzwaniem dla zespołu było również zarządzenie paliwem – często twórcy gier nie decydują się na taką mechanikę, ponieważ nie chcą sprawić, by gracze czuli się oszukani. W Days Gone ma nam cały czas towarzyszyć uczucie, że nasza maszyna może stanąć w najmniej odpowiednim miejscu.

Tagi: days gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment