Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.03.2019 12:00
Sony Mobile
1350V

Sony łączy dział smartfonów z działem TV

Sony Mobile z każdym miesiącem ma się coraz gorzej. Mimo różnych prób zmiany trendu dział przynosi coraz większe straty. Niektórzy spodziewali się nawet jego likwidacji lub sprzedaży.

Sony Mobile od długiego czasu przędzie coraz gorzej. Sony postanowiło jakiś czas temu raz jeszcze podjąć się ratowania tego działu, stawiając na zupełnie nowe smartfony, które wyróżniają się proporcjami 21:9.

Sony Xperia 4 - kolejny średniak. Tym razem na rynek japoński

Czy nowe modele Xperii uratują Sony Mobile, przekonamy się za kilka miesięcy. Albo i nie. Sony postanowiło połączyć Sony Mobile wraz z działem odpowiedzialnym za TV, sprzęt audio i kamery/aparaty. Wszystko pod banderą nowego oddziału Electronics Products and Solutions.

Ruch ten, nie oszukujmy się, jest po to, by ukrywać coraz to gorsze wyniki Sony Mobile i jedną dziurę zasypywać dobrymi wynikami aparatów i kamer. A zasypywać jest co. Sony Mobile w ciągu ostatnich kwartałów przyniosło straty na poziomie 940 milionów dolarów. Za drugi kwartał ta kwota wyniosła 480 milionów zielonych.

Sony stara się jak tylko może, by smartfonowy dział nie ciągnął firmę na giełdzie w dół. I w tym aspekcie ich ruch się pewno uda, bo poza Sony Mobile, pozostałe działy radzą sobie nad wyraz dobrze.

Źródło: https://wccftech.com/sony-is-clinging-on-to-the-xperia-mobile-division-as-losses-mount/

Tagi: Sony sony mobile