Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2019 09:21
Kaz Hirai PS3
1376V

Kaz Hirai przechodzi na emeryturę. Sony traci uznanego prezesa

Sony potwierdziło kolejną zmianę. Kaz Hirai zdecydował się przejść na emeryturę i po 35-letniej karierze nie będzie pełnił ważnych funkcji w japońskiej korporacji. Mężczyzna nadal będzie „starszym doradcą”.

Kaz Hirai już w ubiegłym roku zrezygnował z posady dyrektora generalnego, jednak nadal znajdował się w firmie i pomagał Kenichiro Yoshidzie zmienić Sony. Korporacja skupiła się na rynku gier i dzięki fantastycznym wynikom PlayStation 4 osiąga coraz lepsze rezultaty.

Kwietniowa oferta PlayStation Plus

Kaz Hirai zrezygnował ze stołka prezesa, ale oficjalnie nie będzie pełnił swojej roli 18 czerwca. Po tym czasie Japończyk zostanie „starszym doradcą” - tak sytuację skomentował Yoshida:

„Hirai i ja pracujemy wspólnie nad reformą Sony od grudnia 2013 roku. Gdy on odejdzie na emeryturę zarówno jako prezes i członek zarządu, z niecierpliwością oczekujemy jego ciągłego wsparcia na wysokim szczeblu kierownictwa Sony, które obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych oddziałów.”

Można w sumie powiedzieć, że jest to kolejny etap zmian, które Sony prowadzi od roku. Firma skupia się na dziale gier i w rezultacie na najważniejszych szczeblach lądują pracownicy, którzy mają związek z działem PlayStation.

Kaz Hirai dołączył do Sony w 1984 roku i od tego czasu zajmował się marketingiem amerykańskiego oddziału, w 1995 roku, przed premierą pierwszego PlayStation, trafił do Sony Computer Entertainment, a od 2006 roku był szefem działu gier. W 2012 roku wskoczył na stołek dyrektora generalnego i rozpoczął inicjatywę „One Sony”, której celem było znaczące poprawienie działalności korporacji.

Źródło: https://www.theverge.com/2019/3/28/18285108/kaz-hirai-sony-retirement-chairman

Tagi: kaz hirai playstation playstation 4 playstation 5 Sony

Nie przegap