SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2019 10:32
Gwent IOS
1105V

GWINT trafi na urządzenia mobilne!

CD Projekt potwierdził ważną wiadomość. Twórcy przygotowują mobilną wersję GWITN-a i pierwsi gracze zapoznają się z małą karcianką jeszcze w 2019 roku. Jest to bardzo dobra wiadomość dla całej gry.

Gwent: The Witcher Card Game jest aktualnie dostępny na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. CD Projekt właśnie zapowiedział ważną wiadomość i studio pracuje nad czwartą wersją karcianki.

Krwawa klątwa na nowym zwiastunie

Pod koniec 2019 roku odbędzie się ważna premiera dla CD Projekt RED – Gwint w tym terminie zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemami iOS. Gra będzie dostępna na smartfonach oraz tabletach, ale to oczywiście nie koniec – pewnie na początku 2020 roku odbędzie się debiut na Androidzie.

Aktualnie otrzymaliśmy zaledwie małą zapowiedź nowej wersji. CD Projekt pokazał mały screen i wspomniał o debiucie. Jest to na pewno bardzo istotna wiadomość dla całej karcianki, ponieważ tytuł trafi do wielu nowych graczy, a jednocześnie zmierzy się z nowymi rywalami.

Nową wersję skomentował Jason Slama, szef projektu GWINT:

"Do rozpoczęcia prac przy mobilnym GWINCIE przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony. Przystosowaliśmy także nasze technologie, w tym napędzającą rozgrywkę sieciową GWINTA platformę GOG Galaxy, by mogły w pełni obsłużyć platformy mobilne. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć jeszcze w tym roku, na co osobiście nie mogę się doczekać."

Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji karcianka CD Projekt RED będzie mogła trafić do większej liczby graczy od Hearthstone'a (PC + urządzenia mobilne, bez konsol) i The Elder Scrolls: Legends (PC + urządzenia mobilne, konsole w 2019 roku).

Tagi: CD Projekt RED Gwent: The Witcher Card Game