Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.03.2019 19:58
Red Dead Redemption 2
1428V

Red Dead Online z nowym trybem zabawy na zwiastunie

Red Dead Redemption 2 doczekało się kolejnej aktualizacji. Ponownie wzbogacany jest tryb sieciowy w tej westernowej produkcji.

Red Dead Online cały czas pozostaje w fazie bety, ale zostało rozszerzone o szereg nowych motywów.

Przede wszystkim Rockstar wprowadził "Target Races", czyli wyzwania polegające na strzelaniu do celów z siodła wierzchowca. Zadanie trzeba wykonać z łukiem w garści, żeby nie było zbyt prosto.

Dodano też wariację na temat Target Races. W wersji "otwartej" działamy po prostu na większym terenie i wybierać cele w dowolnej kolejności, konkurując z innymi zawodnikami. Taka forma zabawy dostępna jest póki co tylko na PS4. Posiadacze XOne doczekają się jej dopiero za 30 dni.

Jako bonus każda osoba otrzymuje w Red Dead Online dodatkowe 20% do XP do końca tego tygodnia.

Poniżej opis nowych wyzwań z oficjalnej strony Rockstar:

Wszyscy gracze zaczynają zabawę z łukiem i strzałami – każdy trafiony cel podnosi wytrzymałość konia, ale można też skorzystać z wyposażenia znalezionego po drodze. Zgarnijcie wytrzymałość, żeby wydłużyć czas biegu konia lub szybko odnowić wyczerpany rdzeń wytrzymałości wierzchowca. Podnoszona broń ma ograniczoną ilość amunicji – wypalcie ze strzelby, aby łatwo i szybko zdjąć cel punktu kontrolnego albo pozbyć się rywali. Cele mają włączone namierzanie, ale strzelanie do innych graczy wymaga precyzji w trybie swobodnego celowania. Jeśli zostaniecie z tyłu, wskoczcie w cień aerodynamiczny rywala, aby szybko zregenerować wytrzymałość konia i uzyskać małą premię do szybkości. Z kolei jeśli bronicie prowadzenia, możecie kopać rywali, aby wyczerpać wytrzymałość ich konia albo nawet strącić jeźdźca z siodła. Wyścigi z celami można uruchomić na stronie głównej, za pomocą opcji Szybkie dołączenie lub podjeżdżając do znaku serii wyróżnionej.

Gracze na PlayStation 4 mogą uzyskać wczesny dostęp do wyścigów nieliniowych z celami, w których rywalizuje się na otwartym terenie o jak najszybsze zaliczenie wszystkich celów i dotarcie do mety. Cele można trafiać w dowolnej kolejności, ale trzeba mieć oko na tempo rywali i minimapę, która pomaga zdecydować o optymalnej ścieżce. Gracze na PS4 zobaczą także na mapie symbol serii specjalnej, która pojawiać się będzie zawsze wtedy, gdy na PS4 ukaże się z tryb z wczesnym dostępem. Będzie ona przenosić graczy bezpośrednio do nowej serii.


Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two