Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2019 08:33
PlayStation VR sprzedaż
1409V

PlayStation VR ze świetnym wynikiem

Sony pochwaliło się ogólnym wynikiem sprzedaży PlayStation VR. Firma nie może oczywiście liczyć na rezultat zbliżony do PlayStation 4, ale korpoarcja i tak stale znajduje nowych graczy, którzy chętnie zapoznają się z wirtualną rzeczywistością.

Sony poświęciło wczoraj sporo czasu na PlayStation VR podczas State of Play. Na imprezie zobaczyliśmy zwiastuny nowych gier, poznaliśmy datę premiery Blood & Truth, a nawet zerknęliśmy Iron Man VR.

Blood & Truth z datą premiery

Firma potwierdziła także sprzedaż samych gogli. Od dnia premiery gracze nabyli 4,2 mln egzemplarzy i możemy w tej sytuacji potwierdzić jedno – urządzenie systematycznie zyskuje nowych klientów.

W sierpniu Sony potwierdziło sprzedaż 3 mln pudełek, więc w ostatnie sześć miesięcy zainteresowani zdecydowali się nabyć 1,2 mln PlayStation VR. Trudno nie odnieść wrażenia, że ważnym czynnikiem w przypadku tej technologii jest cena oraz dostępność ciekawych tytułów – w obu przypadkach nie możemy ostatnio narzekać, ponieważ PSVR można już nabyć za około 1000-1200 zł, a jednocześnie gracze mogą sięgnąć po kilka naprawdę dobrych gier.

Dobry okres PlayStation VR jest na pewno świetną wiadomością dla sympatyków wirtualnej rzeczywistości, bo możemy mieć nadzieję, że Sony faktycznie na PlayStation 5 zaoferuje graczom PlayStation VR 2. Gogle mogą osiągnąć jeszcze lepszy wynik na następnej generacji.

Źródło: https://gamingbolt.com/playstation-vr-global-sales-at-4-2-million-units

Tagi: PlayStation VR sprzedaż tweet wyniki sprzedaży