Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.03.2019 16:04
Amnesia: Mroczny Obłed, Hard Mode, PlayStation 4
681V

Amnesia: Mroczny Obłęd. Na PlayStation 4 pojawi się Hard Mode

Jeśli Amnesia: Mroczny Obłęd na PlayStation 4 nie była dla Was wystarczająco przerażająca, to twórcy zdecydowali wreszcie o przeniesieniu Hard Mode na konsole od Sony!

Amnesia: Mroczny Obłęd zadebiutowała na rynku PC już w 2010 roku. Grę przeniesiono na PlayStation 4 w 2016 roku, a na Xbox One zaledwie rok temu. Świadczy to o stale rosnącym zainteresowaniu kultowym horrorem. 

Sekiro: Shadows Die Twice. Dzieło From Software ma problemy z osiągnięciem 60 klatek na sekundę

Frictional Games nie poprzestało jednak na samym przerzuceniu tytułu na kolejne urządzenia. W zeszłym roku na PC oraz konsolach od Microsoftu ukazało się rozszerzenie "Hard Mode", które teraz otrzymają także gracze na PlayStation 4. Przenosi ono rozgrywkę na zupełnie nowy, "masochistyczny poziom".

Pierwszą, znaczącą zmianą jest wyłączenie automatycznego zapisu. Potwory pojawiają się dużo częściej, a przy tym zadają większe obrażenia. Co więcej, ostrzeżenia o ich pojawianiu zostanie wyłączone, a spadek zdrowia psychicznego do zera spowoduje... Natychmiastową śmierć. 

Sami producenci opisują zaimplementowaną modyfikację w ten sposób: 

Środowiska są ostrzejsze, potwory nie przebaczają, szaleństwo jest śmiertelne, a śmierć... ostateczna. 

Gratką dla łowców trofeów jest nowe osiągnięcie do zdobycia. Za uporanie się z grą w trybie Hard Mode, otrzymają oni wyjątkowe "Masochist Achievement"

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-03-22-amnesia-the-dark-descents-nerve-shredding-hard-mode-now-available-on-ps4

Tagi: Amnesia Collection Amnesia: Mroczny Obłęd Frictional Games