Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.03.2019 11:58
The Legend of Zelda: Ocarina of Time Online
874V

The Legend of Zelda: Ocarina of Time jako gra multiplayer

The Legend of Zelda: Ocarina of Time jako gra sieciowa? Dzięki pracy grupy modderów ,projekt jest coraz bliżej ukończenia.

Scena modderska ma spore pole do popisu, gdy popatrzymy na grunt emulacji. Same w sobie emulatory Nintendo 64 nie są tak dokładne, jak chociażby osławiony już Dolphin czy PPSSPP. Jednak dają podstawę do tworzenia nowych projektów.

The Legend of Zelda: Link's Awakening. Remake wiernie oddaje ducha oryginału

OoT Online, czyli Okaryna Czasu przez Sieć, to jeden z ciekawszych projektów, nad którym prace wystartowały w październiku zeszłego roku. Grupa ludzi postanowiła stworzyć przy użyciu emulacji, sieciową wersję najlepszej Zeldy.

Pierwsze efekty zostały osiągnięte wyjątkowo szybko i od tego czasu projekt rozwija się dobrym tempem. Początkowo o postępach informowano na forum, później przeniesiono się na Twitcha, gdzie organizowane są transmisje, w których trakcie deweloperzy pokazują nam to, ile już zrobiono.

Celem jest stworzenie sieciowej gry, w której może grać maksymalnie do 15 osób. Na ten moment, we wczesnej wersji, z sobą mogą grać dwie osoby, przemierzać razem świat i walczyć z przeciwnikami. W ostatecznej wersji projektu ma pojawić się opcja walki PvP.

Tagi: Nintendo Nintendo 64 The Legend of Zelda: Ocarina of Time