Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.03.2019 13:40
Atari VCS
1664V

Atari VCS z mocniejszą specyfikacją i opóźnioną premierą. AMD Ryzen na pokładzie

Atari VCS, czyli nowa konsola, miała trafić wg planu na rynek już w lipcu 2019 r. Okazuje się, że twórcy sprzętu wprowadzają jednak ważne zmiany do hardware'u.

Okazuje się, że zespół odpowiedzialny za Atari VCS wzmacnia sprzętową wydajność swojej konsoli. Hardware będzie zasilany układem AMD w technologii 14nm, wykorzystującym układ graficzny Radeon Vega i dwa rdzenie typu "Zen".

Atari VCS. Pierwsze informacje i cena

Konsola oparta o chipset Ryzen ma być wydajniejsza i przede wszystkim działać ze znacznie niższą temperaturą. To pozwala producentom Atari VCS na znaczne uproszczenie chłodzenia konsoli. Firma zapewnia, że Atari VCS zapewni wsparcie dla natywnego wideo 4K, funkcji HDCP i standardu DRM wideo (Netflix, HBO i inne).

"Zapewniamy was, że nowy procesor AMD Ryzen jest lepszym wyborem dla naszego sprzętu, który zapewni naprawdę elastyczną platformę dla naszych twórców. (...) Pełne szczegóły na temat nowego procesora AMD ujawnimy wkrótce" - czytamy w komunikacie twórców Atari VCS.

W związku ze zmianą sprzętową doszło do opóźnienia premiery konsoli. Spodziewana data premiery to teraz ostatnie miesiące 2019 roku.

Źródło: https://www.engadget.com/2019/03/18/amd-atari-vcs-delay/

Tagi: Atari Atari VCS konsola retro