Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.03.2019 07:47
Halo: The Master Chief Collection bez wymogu posiadania subskrypcji Gold. Niedługo start testów
756V

Halo: The Master Chief Collection bez wymogu posiadania subskrypcji Gold. Niedługo start testów

Pojawiają się kolejne dobre wieści na temat Halo: The Master Chief Collection na PC.

Przede wszystkim Microsoft potwierdził już, że do sieciowej zabawy w kolejnych odsłonach Halo, znajdujących się w pakiecie Halo: The Master Chief Collection nie będzie konieczne posiadanie subskrypcji Gold. By szaleć w multiplayerze potrzebować będziemy jedynie konta Xbox Live, które założyć można za darmo. Następnie zabawa multiplayerowa będzie gratisowa dla posiadaczy PC.

Zapowiedź Halo: The Master Chief Collection na PC

Wiadomo, że kolejne odsłony Halo wchodzące w skład The Master Chief Collection (Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3 i Halo oraz bonusowo Halo: Reach) otrzymywać będziemy nie od razu w pakiecie, tylko "na raty".

Wygląda na to, że pierwszy tytuł, czyli Halo: Reach wskoczy na dyski twarde naszych pecetów już bardzo niedługo. Na turnieju SXSW Microsoft podał, że testowa wersja Halo: Reach, która ruszy na Steam, jest już praktycznie gotowa do publikacji. By wziąć udział w testowaniu należy zarejestrować się w programie Halo Insider.

Microsoft zapowiedział przy okazji, że kolejne odsłony Halo nie będą wspierać cross-platformowej zabawy. Funkcja może być jednak dodana w przyszłości, jeśli będą się tego domagać fani.

Tagi: 343 Industries Halo: The Master Chief Collection Microsoft Game Studios