SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.03.2019 16:45
Apex Legends
2736V

Apex Legends. Respawn banuje sprzęt, a nie tylko pojedyncze konto

Respawn Entertainment po raz kolejny pokazuje, że walka z oszustami w Apex Legends jest jednym z ich priorytetów. 

Jakiś czas temu bardzo głośno było o ogromnej fali banów, jaka przelała się przez Apex Legends. Twórcy przyznali, że zbanowanych zostało wtedy aż 355 tysięcy oszustów, którzy psuli rozgrywkę innym. 

Apex Legends. Zbanowano ponad 355 tysięcy oszustów na PC

Oszukiwanie jest ogromną zmorą wszystkich gier multiplayer, szczególnie tych funkcjonujących jako Free-To-Play. W takich przypadkach gracze nie czują żadnej presji, bo utrata konta nie wiąże się z utratą włożonych pieniędzy. Zazwyczaj wystarczy wpisać nowe dane i dalej niszczyć zabawę innym. 

Twórcy Apex Legends robią wszystko, aby utrudnić oszustwo. Internet obiegła właśnie informacja, jakoby bany dla na graczy korzystających z nielegalnych ułatwień, miały być nakładane nie tylko na konto, ale także na sprzęt. 

Wygląda na to, że Respawn Entertainment wytacza ciężkie działa. Taki typ blokady zapobiega zwyczajnemu, ponownemu założeniu nowego konta przez oszusta. Ci mniej doświadczeni nie będą mieli możliwości powrotu do gry. Taka próba zakończy się oflagowaniem konta założonego ze zbanowanego urządzenia. W ciągu 30 minut zostanie ono ponownie zablokowane

Tak prężna walka ze strony twórców stawia ich w bardzo dobrym świetle. W dzisiejszych czasach oszukiwanie w grach multiplayer jest na porządku dziennym, ale szkodzi nie tylko graczom, którzy tracą radość z grania. Cierpią na tym także producenci samej gry, ponieważ niezadowoleni gracze odstawiają tytuł i już do niego nie wracają. 

Źródło: https://www.dualshockers.com/apex-legends-permanent-hardware-bans/

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment