Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.03.2019 10:02
Obcy świętuje 40. urodziny sześcioma filmami krótkometrażowymi
1454V

Obcy świętuje 40. urodziny sześcioma filmami krótkometrażowymi

Marka Obcy w tym roku świętuje 40 lat od momentu debiutu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo. Mimo że ostatni film był poniżej krytyki, to marka ma gigantyczne grono fanów.

Po dwóch świetnych odsłonach Obcego (Ósmy pasażer Nostromo i Decydujący starcie), dostaliśmy budzącą ambiwalentne odczucia trzecią część. Po niej czekaliśmy pięć lat na Przebudzenie, które postanowiło wrócić do formuły drugiej odsłony, ale robiło wszystko gorzej.

Alien: Isolation otrzyma serial. Dzisiaj premiera

Po tych filmach Ksenomorf wybrał się w gościnny występ powalczyć z Predatorem. Na solowy film czekaliśmy do 2017 roku, ale o Obcy: Przymierze lepiej zapomnieć i udawać, że nigdy nie powstał.

20th Century Fox jednak nie może zignorować 40. urodzin marki. Dlatego postanowiono nawiązać współpracę z twórcami krótkometrażówek i pozwolić im nagrać sześć takich filmów, które pojawią się w najbliższym czasie.

Zwiastun wygląda obiecująco. Miejmy nadzieję, że mniejsi twórcy poradzą sobie lepiej niż ekipa od Przymierza. Nam pozostaje jednie ubolewać, że pomysł Blomkampa nie zostanie nigdy zrealizowana. Bo na papierze zapowiadała się lepiej niż ostatni potworek.

Tagi: 20th century fox alien Obcy wideo