Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 12:44
Xbox Anaconda silnik
3941V

Xbox Anaconda może zawierać wbudowany silnik odpowiedzialny za fizykę

Amerykańska korporacja powinna na tegorocznym E3 odsłonić wszystkie karty związane ze swoją nową generacją. Firma pracuje nad serią urządzeń, a jedną z ciekawostek przygotowanych podobno przez inżynierów jest wbudowany silnik.

E3 2019 będzie niezwykle ciekawe dla sympatyków Microsoftu, ponieważ na imprezie powinniśmy usłyszeć informacje dotyczące nowych konsol Amerykanów. Firma pracuje nad serią urządzeń i pierwszy sprzęt ma trafić na rynek w 2020 roku.

Prezentacja Project xCloud

Gracze chętnie dłubią teraz w poszukiwaniu poszlak, które mogą zasugerować nowe opcje przygotowywane przez inżynierów z Redmond i na ciekawostkę natrafił Skullzi TV. Jeden z ostaniach patentów Microsoftu sugeruje zaimplementowanie do Xboksa nowej generacji wewnętrznego silnika odpowiedzialnego za fizykę.

Taka decyzja może pomóc deweloperom, którzy otrzymają w swoje ręce nie tylko potężny sprzęt, a jednocześnie skorzystają z narzędzi ułatwiających przygotowanie niektórych elementów. W sumie już na aktualnej generacji Amerykanie pokazali, że chętnie dzielą się technologią, dzięki której deweloperzy w prosty sposób mogą tworzyć gry lub ulepszać ulubione tytuły wykorzystując moc Xboksa One X.

Warto pamiętać, że nowa generacja Microsoftu ma trafić na rynek w dwóch wariantach: Xbox Anaconda oraz Xbox Lockhart będą posiadały różną specyfikację – podobnie jak Xbox One X i Xbox One S, ale skorzystają z tych samych tytułów.

Źródło: Twitter

Tagi: Microsoft xbox anaconda Xbox Lockhart Xbox One