Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 10:15
Warface Frag Lab
1158V

Wargaming szykuje strzelankę „nowej generacji” w modelu biznesowym free-2-play

Twórcy World of Tanks nie spoczywają na laurach. Wargaming nawiązał współpracę z ukraińskim Fag Lab, na mocy której powstaje zupełnie nowa produkcja. Firmy wspólnymi siłami chcą zaprezentować „nową generację”.

Wargaming ma ogromne doświadczenie w kreowaniu gier opartych o model biznesowy free-2-play i najwidoczniej studio nie zmienia planów. Wkrótce powinniśmy poznać nową strzelankę, która będzie korzystać z elementów znanych z między innymi World of Tanks.

World of Tanks z trybem 30 na 30 i największą mapą w historii gry

Ukraińskie Frag Lab zostało założone przez weteranów odpowiedzialnych za markę Crysis, Battlefield 2 oraz Warface. 125-osobowe studio opracowuje nową produkcję i zdecydowało się powierzyć grę Wargamingowi.

Deweloperzy odpowiedzialni za World of Tanks byli „oczywistym wyborem” jako partner wydawniczy, jednak niestety nie otrzymaliśmy aktualnie szczegółów dotyczących produkcji. Obie firmy obiecują shooter free-2-play, który ma prezentować jakość „nowej generacji”.

Shahzad Khan, dyrektor produktu Wargaming, podkreślił, że wizja pozycji Frag Labs idealnie pasowała do „podstawowych wartości” firmy, więc zdecydowano się podjąć współpracę. Wciąż tajemnicza produkcja skorzysta z technologii Amazonu – Amazon Web Services, Amazon GameLift oraz Amazon Lumberyard.

Warto podkreślić, że aktualnie nie widzieliśmy za często w akcji silnika Amazonu, ale Lumberyard ma podobno zapewnić oczekiwaną jakość rozgrywki.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-03-14-wargaming-announces-new-ip-in-built-with-amazon-game-tech

Tagi: amazon frag lab wargaming

Nie przegap