Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 08:27
Heros Assassin's Creed 3
2862V

Assassin's Creed 3 Remastered z licznymi ulepszeniami. Ubisoft dopracował wersję na Switcha

Dobre wieści dla graczy wyczekujących na premierę Assassin's Creed 3 Remastered. Tytuł trafi na rynek z licznymi ulepszeniami, więc gracze mogą szykować się na sporo pozytywnych zmian względem pierwowzoru. Ubisoft potwierdził liczne ulepszenia gry.

Assassin's Creed 3 trafił na rynek w 2012 roku i tytuł zgarnął oceny na poziomie 80-85%. Od tego wydarzenia minęło już sporo czasu, więc Ubisoft musiał zająć się znaczącym odświeżeniem produkcji. Na szczęście studio nie zdecydowało się na prosty port.

Zwiastun Assassin's Creed Odyssey Rodowód

Już pierwsze włączenie Assassin's Creed 3 Remastered powinno zadowolić graczy, ponieważ tytuł oferuje poprawioną oprawę – firma wykorzystała tekstury wysokiej rozdzielczości i zaoferuje rozgrywkę w 4K ze wsparciem HDR. Deweloperzy podkreślają, że ich celem było „wykorzystanie nowszych technologii, by jak najskuteczniej zbliżyć tę klasyczną produkcję do jakości zapewnianej przez dzisiejsze gry z serii Assassin's Creed”.

Autorzy zajęli się poprawieniem modelowania obiektów oraz renderowaniem opartym na fizyce (PBR) – dzięki tym zmianom Assassin's Creed 3 Remastered będzie prezentował się bardziej naturalnie. Dodatkowo programiści wykorzystali rzeczywiste oświetlenie oraz właściwości materiałów i w rezultacie gra będzie prezentować się autentyczniej.

Deweloperzy zaszaleli, ponieważ zajęto się również zmianami w rozgrywce – interfejs użytkownika został całkowicie przebudowany, poprawiono ekonomię gry (przykładowo możliwość wytwarzania dodatkowego uzbrojenia), a nawet zadbano o nowe funkcje związane z cichą eliminacją (krycie się w zaroślach, zbawianie przeciwników gwizdaniem, dokonywanie podwójnych zabójstw). Studio dorzuca również stroje z innych odsłon serii Assasins Creed – nawet tych najnowszych.

Interesująco zapowiada się także wersja na Nintendo Switcha – w tym wypadku możemy liczyć na:

  • HD Rumble – zapewnia dodatkową warstwę wsparcia w trakcie rozgrywki
  • Interfejs dotykowy – ułatwia dostęp do menu w grze
  • Kontrola ruchu – zapewnia intuicyjne sterowania w trakcie celowania z broni dystansowej
  • Specyficzny układ interfejsu użytkownika – dostosowuje ekran HUD do różnych trybów wyświetlania (rozgrywki stacjonarnej i mobilnej)

Assassin's Creed 3 Remastered trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste już 29 marca, a 21 maja odbędzie się premiera na Nintendo Switchu. Gra jest dodawana do Przepustki Sezonowej Assassin's Creed Odyssey, ale Ubisoft udostępnił również opcję kupienia gry oddzielnie.

Tagi: assassin's creed III Ubisoft Ubisoft Montreal