Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 08:05
Apex Legends promowane przez Ninję
1980V

Ninja zarobił podobno 1 mln dolarów za promocję Apex Legends

Tyler "Ninja" Blevins nadal cieszy się wyjątkową popularnością, więc nic dziwnego, że wydawcy chętnie inwestują pieniądze w streamera. Electronic Arts było podobno bardzo hojne i zdecydowało się wyłożyć ogromny budżet, by mieć pewność, że mężczyzna będzie biegał po serwerach Apex Legends.

Apex Legends to prawdziwy fenomen. Electronic Arts nie zdecydowało się na rozbudowaną promocję, a po prostu gra zadebiutowała w dniu prezentacji i jednocześnie była dostępna za darmo na trzech platformach. Wydawca postanowił zapłacić niektórym streamerom za rozgrywkę w produkcję Respawn Entertainment i według najnowszych informacji największy przelew poleciał na konto Tylera Blevinsa.

Apex Legends z nowym typem broni

Tyler "Ninja" Blevins w ostatnim czasie chętnie grał w Apex Legends, a jeden z informatorów redakcji Reuters jest przekonany, że nie jest to do końca przypadek. Mężczyzna miał otrzymać 1 mln dolarów za promocję tytułu Respawn Entertainment.

Inwestowanie w streamerów jest standardową praktyką, ale w tym wypadku mówimy o naprawdę ogromnej kwocie. Należy na pewno zaznaczyć, że Ninja posiada ponad 13 mln fanów na Twitchu, a w ubiegłym roku był najchętniej oglądanym twórcą – wygenerował 218 mln godzin.

Electronic Arts nie zdecydowało się na przygotowanie wielomiesięcznej kampanii marketingowej, a zamiast tego zobaczyliśmy coś zupełnie nowego – szybka premiera, wielu znanych streamerów zachęcało do rozgrywki i w rezultacie tytuł zanotował ponad 50 mln graczy.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-03-13-ninja-reportedly-earned-USD1m-for-promotion-of-apex-legends

Tagi: