SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2019 15:55
Fortnite bez pełnego cross-playu
1185V

Fortnite bez pełnego cross-playu. Twórcy podzielili graczy na dwie grupy

Epic Games opublikowało najnowszą aktualizację Fortnite, która może znacząco wpłynąć na jakość rozgrywki wielu graczy. Firma zdecydowała się podzielić konsolowców, więc posiadacze Nintendo Switchów nie zmierzą się już ze znajomymi z PlayStation 4 i Xboksa One.

Fortnite to pierwsza produkcja, która zaoferowała pełną, cross-platformową rozgrywkę. Epic Games zezwoliło na wspólną zabawę wszystkim graczom, ale firma postanowiła wprowadzić znaczącą zmianę.

Fortnite: Battle Royale. Podsumowanie fabuły hitu Epic Games z okazji startu 8. sezonu

Aktualizacja 8.10 do Fortnite wprowadziła znaczącą zmianę w rozgrywce. Deweloperzy postanowili podzielić graczy i oferują aktualnie dwie grupy: PlayStation 4 + Xbox One oraz Nintendo Switch + urządzenia mobilne.

Dobieranie międzyplatformowe graczy w trybie Battle Royale

 • Połączone pule graczy z konsol Xbox One i PS4.
  • Musisz wyrazić zgodę na grę międzyplatformową.
  • Gracze, którzy nie wyrażą zgody, będą mieć dostęp tylko do trybu kreatywnego i Placu zabaw.
 • Połączone pule graczy korzystających z konsol Switch i urządzeń mobilnych.
  • Dotychczas gracze z konsol Switch znajdowali się w jednej puli z graczami międzyplatformowymi z konsol Xbox One i PS4.
  • Spodziewamy się lepszych wrażeń z rozgrywki zarówno w przypadku graczy mobilnych, jak i tych ze Switcha.
 • Robimy to, aby odblokować nowe możliwości optymalizacji, dzięki czemu będziemy mogli udostępnić wam więcej trybów przez więcej godzin dziennie, a także otworzyć więcej centrów danych w nowych lokacjach. Dajcie nam znać, jak się wam podobają rozgrywki!

Sytuacja może wydawać się zaskakująca, jednak nie możemy zapomnieć, że Fortnite na Nintendo Switchu boryka się z problemem związanym z optymalizacją. Gra nie działa w 60 klatkach na sekundę, więc w tej sytuacji nie mogliśmy mówić o wyrównanych starciach.

Co ciekawe, w przedstawionym dokumencie nie pojawiają się szczegóły dotyczące połączenia z graczami na komputerach osobistych.

Źródło: https://gamingbolt.com/fortnite-on-switch-no-longer-in-ps4-xbox-one-pool-for-cross-play

Tagi: cross-platform cross-play Epic Games Fortnite Gearbox Software