Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2019 07:00
Project xCloud Forza Horizon 4
2352V

Project xCloud zaprezentowany. Gameplay na żywo

Microsoft podczas Inside Xbox zaprezentował Project xCloud. Usługa streamingowa wciąż jest testowana przez wybranych graczy, ale już wkrótce propozycja zostanie zaprezentowana wszystkim zainteresowanym.

Project xCloud to w prostych słowach „Netflix dla gier”. Microsoft tworzy usługę, dzięki której w każdym miejscu i na każdym urządzeniu zagramy w produkcje AAA. Kareem Choudhry – szef działu chmury – porównał działanie usługi do muzyki: gdy jedziemy samochodem, jesteśmy w terenie lub siedzimy w domu, to nie myślimy „jaką mogę teraz włączyć muzykę”, a po prostu odpalamy swoją ulubioną i właśnie taką wizję w przypadku gier mają zaproponować Amerykanie.

Halo: The Master Chief Collection trafi na PC!

Project xCloud korzysta ze wszystkich dóbr Xbox Live, więc bez problemu rozpoczniemy historię w domu na Xboksie, następnie zapiszemy dane, a później możemy w ogrodzie kontynuować przygodę w przykładowo Gears 5– rozgrywka zostanie zaprezentowana na tablecie lub smartfonie, a w trakcie zabawy wykorzystamy kontroler do Xboksa One.

W ubiegłym roku do testowania Project xCloud zostali zaproszeni wybrani gracze, ale w 2019 roku odbędą się „publiczne testy”, dzięki którym każdy zainteresowany otrzyma szansę sprawdzenia streamingowej usługi.

Na prezentacji zobaczyliśmy krótki fragment rozgrywki z Forza Horizon 4 – wiele pewnie w tym wypadku zależy od połączenia, ale jestem przekonany, że znajdą się chętni na taką rozrywkę…

Tagi: Microsoft pc Project xCloud Xbox One