Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.03.2019 21:29
Apple chce konkurować z Netflix i HBO. Firma ujawni w marcu wielką platformę VOD
2386V

Apple chce konkurować z Netflix i HBO. Firma ujawni w marcu wielką platformę VOD

Rozwój platform VOD jest niesamowicie mocny w ostatnich latach, co nie umyka uwadze największych koncernów technologicznych, w tym Apple.

Okazuje się, że Apple ma niedługo uruchomić swoją usługę streamingowania oryginalnych, stworzonych na własne zlecenie, treści wideo. Wg przecieków ma być to ruch, który pozwoli Apple na konkurowanie pod tym względem z Netflix i HBO - przedsięwzięcie z dużym rozmachem i z jeszcze większym budżetem.

Steven Spielberg kontra Netflix

Streamingowa platforma Apple, oferująca stworzone na zlecenie Apple filmy, seriale i programy, ma zostać ujawniona podczas prezentacji "It's Show Time" na żywo, która odbędzie się 25 marca. Wydarzenie odbędzie się w Steve Jobs Theater, w kompleksie Apple zbudowanym w Cupertino. Podobno na evencie nie zabraknie sławnych postaci ze świata filmów i seriali. Na "It's Show Time" ma się pojawić m.in. J.J. Abrams, Steven Spielberg, Oprah, Jennifer Anniston i Reese Witherspoon.

Wg przecieków Apple zaproponuje też Apple News Magazines, czyli usługę oferującą pakiety magazynów za niski miesięczny abonament.

Źródło: https://www.techradar.com/news/apple-march-25-video-streaming-launch-event

Tagi: Apple Netflix streaming vod