Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.03.2019 16:15
NVIDIA kończy wsparcie dla 3DVision
848V

NVIDIA kończy wsparcie dla 3DVision

Stereoskopowe 3D w PC-towych grach oficjalnie przechodzi na emeryturę. NVIDIA zapowiedziała koniec wspierania technologii 3DVision od kwietnia.

NVIDIA 3DVision dla wielu było jedną z najlepszych opcji gry w trójwymiarze. Przez lata NVIDIA mocno wspierała swoją technologię, zapewniając wsparcie dla wielu gier. Jednak od kwietnia, oficjalne wsparcie w sterownikach zostanie usunięte.

NVIDIA zapowiada nową promocję z kartami RTX. Nowy sterownik poprawia działanie Apex Legends

Aktualizacja sterowników kart graficznych oznaczona wersją 418 będzie ostatnią, która zapewni pełne wsparcie technologii 3DVision. Jeśli ktoś będzie chciał korzystać ze stereoskopowego 3D w grach, skazany będzie na tę wersję sterowników.

NVIDIA zapewniła jednocześnie, że do kwietnia 2020 będzie prowadziła wsparcie dla krytycznych błędów 3DVision w sterownikach. Wraz z kwietniową aktualizacją, aplikacja 3DTV Play stanie się darmowa, a 3D Vision Video Player będziemy mogli pobrać jako osobną aplikację do końca 2019 roku.

I tym samym możemy definitywnie położyć krzyżyk na graniu w 3D. Na rynku konsol stacjonarnych Sony przez pewien czas walczyło, ale szybko odpuszczono. Producenci TV wycofywali się ze wsparcia 3D, zostawiając LG jako jedną z ostatnich firm oferujących trójwymiar. Ale i Koreańczycy zrezygnowali. Tym samym zostaje jedynie Nintendo 3DS ze swoją bogatą biblioteką.

Źródło: https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4781

Tagi: nvidia nvidia 3dvision pc

Nie przegap