Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2019 16:00
Sony Xperia 1 zdjęcie
1769V

Sony Xperia 1 odstraszy ceną. Producent nie śpieszy się z premierą

Sony zbiera zamówienia przedpremierowe na Sony Xperia 1, więc otrzymaliśmy ostateczne szczegóły daty premiery oraz ceny. Firma może w jednej chwili popełnić dwa błędy, przez które smartfon nie pobije rynku.

Sony nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów, ale ujawnione w ubiegłym miesiącu urządzenia z serii Xperia miały przekonać niezdecydowanych do sięgnięcia po japoński sprzęt. Niestety, flagowiec korporacji może mieć spore problem.

Sony Xperia 1 stawia na filmy. Firma pokazała również Xperia 10 i Xperia 10 Plus

Pierwsze sklepy zbierają zamówienia przedpremierowe na Sony Xperia 1 i zainteresowani muszą przygotować 849 funtów, czyli około 4299 zł. Jest to naprawdę sporo za urządzenie, które choć oferuje mocne podzespoły, to jednak nie możemy zapomnieć, że w podobnej lub nawet niższej cenie kupimy zbliżone urządzenia od konkurencji.

Problemem okazuje się również data premiery: Samsung świętuje właśnie debiut nowych urządzeń, Huawei pod koniec marca zaoferuje swoją najnowszą perłę, a Sony przychodzi na imprezę ze sporym spóźnieniem, ponieważ Sony Xperia 1 wyląduje na półkach sklepowych dopiero w maju.

Pewnie tylko nieliczni klienci zdecydują się zaczekać na Sony Xperia 1, a mogę nawet śmiało przypuszczać, że w okolicy premiery flagowca od Sony, pojawią się ciekawe promocje na konkrecyjne (równie ciekawe) modele.

Sony Xperia 1 jest bardzo specyficznym smartfonem – Sony stawia na filmowców, którzy uwielbiają oglądać duże produkcje na małym ekranie i w rezultacie mamy tutaj 6,5-calowy wyświetlacz OLED w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR, który pozwoli oglądać produkcje w formacie 21:9.

Źródło: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_preorders_are_up_will_cost_849_in_uk-news-35913.php

Tagi: cena data premiery sony xperia sony xperia 1