Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.03.2019 15:51
Smartfony Xiaomi podrożeją i wejdą w segment premium
2508V

Smartfony Xiaomi podrożeją i wejdą w segment premium

Xiaomi odchodzi od tworzenia tanich smartfonów. Marka ma się kojarzyć z produktami premium, więc i ceny muszą być odpowiednie.

Xiaomi wybiło się na tworzeniu dobrych smartfonów, oferując je w niskiej cenie. Z tego też powodu popularne stało się powiedzenie #XiaomiLepsze w dyskusjach na temat telefonów. Te czasy wkrótce się jednak zakończą.

Xiaomi Mi 9 - poznaliśmy polskie ceny

Xiaomi nie chce być już kojarzone z tanim i średnim segmentem smartfonów. Urządzenia sygnowane tą marką mają być przedmiotami premium, a co za tym idzie - mają kosztować odpowiednio więcej. Takie plany zdradził szef Xiaomi - Lei Jun.

Ujawnił on, że Xiaomi Mi 9 będzie ostatnim smartfonem firmy kosztującym mniej niż 3000 juanów. Oczywiście nie wiadomo o ile smartfony Xiaomi podrożeją, ale jeśli ktoś liczył, że Xiaomi Mi 10 będzie tańsze od konkurencji, może być zawiedziony za rok.

Co dalej ze średnim i niskim segmentem smartfonów? Tutaj wchodzą dwie marki, które wydzielono z firmy. Segment najtańszych urządzeń zajmie Redmi. Średnią półkę cenową za to Xiaomi oddaje swojej podmarce - Pocophone.

Źródło: https://technode.com/2019/03/06/mi-9-up-the-value-chain/

Tagi: Xiaomi