Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.03.2019 15:44
elite dangerous screenshot
1723V

Elite Dangerous. Nastepne duże rozszerzenie w 2020 roku

Elite Dangerous od momentu premiery w 2014 roku zostało znacząco rozbudowane mniejszymi aktualizacjami i sporymi dodatkami. Rozszerzenia dostaliśmy dwa. Kolejne jest w przygotowaniu, ale poczekamy sobie na nie wyjątkowo długo.

Elite Dangerous do tej pory otrzymało dwa duże rozszerzenia. Horizons wprowadzało m.in. opcję lądowania na planetach, nowe statki oraz opcję latania w kooperacji. Beyond, które debiutowało pod koniec zeszłego roku, wprowadziło sporo zmian i poprawek uprzyjemniających grę.

Elite Dangerous gracze nie odkryli nawet 0,1% kosmosu

Frontier pracuje już nad kolejnym rozszerzeniem, ale na niego niestety przyjdzie nam poczekać. Wyjątkowo długo. Studio w ujawniło plany na najbliższe kilkanaście miesięcy i w nich wskazuje, że kolejny dodatek pojawi się dopiero w połowie 2020 roku. O ile po drodze deweloperzy nie napotkają problemów.

Na pocieszenie, dodano, że będzie to coś ogromnego. Coś, co zmieni grę i wyznaczy nową erę. Oczywiście tytuł nie będzie porzucony. Do momentu tego rozszerzenia, otrzymywać będziemy mniejsze aktualizacje poprawiające błędy, dodające nową, ale mniejszą zawartość. Te rozplanowano co 3-4 miesiące.

Najbliższa aktualizacja skupi się na tym, by ułatwić wejście do gry nowym graczom, jednocześnie usprawniając niektóre mechaniki. Kolejne aktualizacje zmienią to, jak w grze funkcjonują wydarzenia czasowe. Celem jest stworzenie takiego systemu, który zadba, by aktywności były angażujące i ciekawe.

Spodziewajmy się lepszych nagród, ciekawych scenariuszy, większego wpływu na reputację i kształt galaktyki. Do tego zupełnie nowa zawartość, bez recyklingu tego, co już dodano. Jednym słowem - na nowy start poczekamy, ale nie będziemy się nudzić.

Źródło: https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/479122-Important-Community-Update-(01-03)

Tagi: Elite Dangerous Frontier Developments pc playstation 4 Xbox One