Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.03.2019 11:08
Huawei P30 z mocnym teleobiektywem peryskopowym. Imponujące pierwsze zdjęcie
1332V

Huawei P30 z mocnym teleobiektywem peryskopowym. Imponujące pierwsze zdjęcie

Model P30 ma być nowym "flagowcem" Huawei. Sprzęt zostanie oficjalnie zaprezentowany już pod koniec miesiąca w Paryżu, ale już teraz wiadomo, że chiński koncern skupia się przede wszystkim na możliwościach fotograficznych sprzętu.

Huawei podnosi poprzeczkę w kategorii obiektywów umieszczanych w smartfonach. Clement Wong z Huawei potwierdził w rozmowie z serwisem AndroidCentral, że model P30 zostanie wyposażony w teleobiektyw typu peryskopowego o bardzo wysokim (jak na smartfony) zoomie optycznym.

Huawei ujawni P30 w Paryżu

Niestety Clement Wong nie potwierdził jeszcze rozpiętości ogniskowej w rzeczonym obiektywie. Wg obecnych przecieków P30 ma dysponować aż 10-krotnym zoomem optycznym, dzięki peryskopowej budowie teleobiektywu.

Póki co Huawei kusi nas imponującym zdjęciem Księżyca, wykonanym P30. Fotografię wykonano z ręki (bez użycia statywu) i bez "dodatkowych pomocy", co wskazuje na faktycznie imponująco wysoką wartość maksymalnej ogniskowej w szykowanym smartfonie.

Wszystko stanie się jasne już 26 marca, podczas oficjalnego przedstawienia Huawei P30. Wydarzenie odbędzie się w Paryżu. 

Źródło: https://www.androidcentral.com/huawei-p30-pro-periscope-zoom

Tagi: fotografia huawei p30 obiektyw p30