Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2019 15:47
Tomasz Kot MCU
4775V

Tomasz Kot w Marvel Cinematic Universe? Aktor może zagrać w Eternals

Marvel planuje już kolejne ruchy związane ze swoim filmowym uniwersum. Firma przygotowuje film na podstawie „Eternals” i jedna z ról w nowej opowieści może przypaść podobno polskiemu aktorowi. Tomasz Kot trafił w oko twórców ze względu na swoją fizyczność.

Eternals” to kolejny film z Marvel Cinematic Universe, za który w roli reżysera odpowiada Chloé Zhao („Jeździec”, „Pieśń braci moich”, „Córki”). Scenariusz jest tym razem przygotowywany przez braci Matthew i Ryan Firpo.

Danny Boyle nie wyreżyseruje nowego Bonda. Poszło o polskiego aktora

Aktualnie tak naprawdę nie wiemy za wiele na temat „Eternals”, jednak reżyserka podczas rozmowy z dziennikarzem That Hashtag Show wspomniała o produkcji. Zdaniem redakcji aktualnie Chloé Zhao jest zainteresowana obsadzeniem w produkcji Camerona Brittona („The Umbrella Academy”) oraz właśnie Tomasza Kota. Polski aktor miał trafić w gust kobiety ze względu na swoją „okazałą fizyczność”.

Warto podkreślić, że to prawdopodobnie „Eternals” będzie filmem, o którym niedawno wspominał Kevin Feige zapowiadając ważną rolę dla aktora/postaci LGBTQ. Zdaniem THS studio poszukuje aktora w wieku od 30 do 49 lat, który wyglądem będzie przypominał superbohatera – narodowość i kolor skóry nie jest w tym wypadku istotny, ale Marvel chętnie obsadzi kogoś „otwartego homoseksualnie”. Na pierwsze konkrety musimy zaczekać, jednak warto podkreślić, że wspomniani aktorzy nie otrzymali jeszcze ofert.

„Eternals” przedstawi losy nieśmiertelnych istot, które bronią Ziemi przed zagładą – komiks został przygotowany przez Jacka Kirby'ego, a debiut opowieści przypadł na lipiec 1976 roku. Premiera filmu jest planowana na 2020 rok, a aktorzy mają trafić na plan za pół roku.

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/eternals/the-eternals-will-reportedly-feature-marvel-studios-first-openly-gay-male-lead-a166869

Tagi: Eternals Marvel Marvel Cinematic Universe tomasz kot