Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2019 08:14
Overkill's The Walking Dead koniec
1594V

Overkill's The Walking Dead anulowane. Gra nie spełniła „standardów jakości”

Koniec walki o Overkill's The Walking Dead. Skyblound Games zdecydowało się rozwiązać umowę z Starbreeze Studios i tym samym produkcja z biegającymi truposzami przestaje istnieć. Twórcy nie będą rozwijać i naprawiać wersji na PC, a jednocześnie nigdy nie powstanie edycja na konsole.

To musiało się tak zakończyć. Deweloperzy Overkill's The Walking Dead otrzymali zdecydowanie za mało czasu na przygotowanie porządnej gry z biegającymi truposzami, więc na rynku pojawił się paszkwil, który straszył graczy błędami oraz skromną zawartością.

Overkill’s The Walking Dead powstało w 1,5 roku. Twórcy wiedzieli, że nie stworzą dobrej gry

Robert Kirkman – twórca The Walking Dead – nie zamierza dłużej patrzeć na niszczenie jego marki, więc Skyblound Games oficjalnie zerwało umowę z Starbreeze Studios. Firma nie będzie mogła dłużej rozwijać gry:

„Od dzisiaj rozwiązaliśmy umowę z Starbreeze i kończymy jakiekolwiek wysiłki związane z Overkill’s The Walking Dead. Nasi twórcy i ich historie są rdzeniem Skybound, a od 2014 roku ciężko pracowaliśmy, by rozszerzyć świat The Walking Dead o wyjątkowy kooperacyjny shooter akcji. Dołożyliśmy wszelkich starań, by pracować ze Starbreeze i rozwiązać wiele problemów, które widzieliśmy w grze, ale ostatecznie Overkill’s The Walking Dead nie spełnił naszych standardów pod względem jakości oraz obiecanych osiągnięć. Bardzo przepraszamy naszych fanów i dzielimy z nimi rozczarowanie grą.”

Firma podkreśla, że zamierza dalej dostarczać fanom produkty o najlepszej jakości i chce wrzucać na rynek gry.

Cała sytuacja nie jest raczej wielkim zaskoczeniem, jednak szkoda, że Kirkman pozwolił wrzucić pozycję na rynek. Ojciec trupów będzie teraz pewnie z większą rozwagą przyglądał się kolejnym tytułom i nie pozwoli na kolejne porażki.

Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że teraz swoją szansę otrzyma Skybound Games – to właśnie ta ekipa dokończyła ostatni sezon The Walking Dead od Telltale Games i zespół ma rozwijać nowe historie w uniwersum The Walking Dead.

Źródło: https://gamingbolt.com/overkills-the-walking-dead-failed-to-meet-standards-skyblound-terminates-game-support

Tagi: 505 Games Overkill Software overkill's the walking dead