Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.02.2019 15:11
Anthem, promocja, Media Markt
4381V

Anthem w niemieckim Media Markt już w promocji

Ostatnie miesiące zdają się potwierdzać tezę, że kupowanie gier na premierę jest niezwykle niebezpieczne. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których gry błyskawicznie tanieją. Nie inaczej stało się w przypadku głośnego Anthem. 

Najnowsza gra od EA, Anthem, wywołuje ogromne kontrowersje. Krytycy zarzucają liczne problemy z ładowaniem, braki w zawartości oraz powielanie błędów Destiny. Oceny nie zachwycają, a dziś dowiedzieliśmy się także o fatalnej optymalizacji na Xbox One X, gdzie działa ona poniżej 30 klatek na sekundę.

Anthem. Dzieło BioWare działa poniżej 30 klatek na sekundę nawet na Xbox One X

Niskie oceny i fatalnie przeprowadzone beta testy odbijają się na sprzedaży tytułu. Do kuriozalnej sytuacji doszło w jednym z niemieckich sklepów sieci Media Markt, gdzie gra zdążyła wylądować w koszu budżetowym. Produkcja, w wersji na PlayStation 4, została przeceniona na 39 euro (około 170 złotych). 

Nie wiadomo kiedy podobne kroki zostaną podjęte w innych krajach, ale bardzo niskie oceny nie wróżą dobrze. Przypuszcza się, że zaufanie sklepów do Anthem było zdecydowanie za wysokie. Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku Fallouta 76, którego wiele sklepów pozbywa się wręcz za darmo.

Źródło: https://www.psx-sense.nl/349472/mediamarkt-duitsland-prijst-anthem-nu-al-af-naar-e39/

Tagi: Anthem BioWare Electronic Arts