Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 19.02.2019 14:20
Nad Oninaki czuwa reżyser Chrono Triggera
513V

Nad Oninaki czuwa reżyser Chrono Triggera

Dotychczasowe gry Tokyo RPG Factory (należącego do Square Enix) raczej nie powalały na kolana, ale Kwadratowi najwyraźniej postanowili na poważniej zabrać się do trzeciego projektu studia, czyli zapowiedzianego w zeszłym tygodniu Oninaki. Nad grą czuwa bowiem jeden z weteranów firmy pamiętający czasy Squaresoftu.

Jak możemy się dowiedzieć chociażby z najnowszego numeru tygodnika Famitsu, w pracach nad grą uczestniczy Takashi Tokita, który pełni funkcję "producenta kreatywnego". CV Tokity jest bardzo bogate. Pracował on między innymi nad klasycznymi odsłonami Final Fantasy (tymi SNES-owymi i Final Fantasy VII), był reżyserem Chrono Triggera, Live A Live czy pierwszej części Parasite Eve. Jego obecność powinna pomóc zespołowi łatwiej uchwycić ducha klasyków gatunku jRPG, co w przypadku I Am Setsuna i Lost Sphear nie do końca się udało.

Oninaki ma ukazać się latem na PC, PS4 i Nintendo Switch. W odróżnieniu od poprzednich gier Tokyo RPG Factory będzie to action-RPG. Fabuła opowiada o Kagachim, który pomaga duszom zmarłych niemogącym z tego lub innego powodu uczestniczyć w procesie reinkarnacji. Życie i śmierć mają być głównymi motywami opowieści, czytamy w nowym Famitsu.

Tagi: Square Enix Tokyo RPG Factory

Nie przegap