Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.02.2019 15:53
2K Games zmienia zapisy licencji w Cywilizacji 6. Wściekli gracze bombardują grę negatywnymi ocenami
5291V

2K Games zmienia zapisy licencji w Cywilizacji 6. Wściekli gracze bombardują grę negatywnymi ocenami

Civilization 6 szykuje się do premiery dodatku The Gathering Storm, a w tym samym czasie gracze bombardują Steama negatywnymi recenzjami i ocenami. Dlaczego?

Gdy wydawcy zaczynają kombinować, gracze jak jedna wielka masa uderzają na Steama i bombardują wybrany tytuł negatywnymi ocenami. Czasami powód jest trywialny, czasami - ich działanie można zrozumieć.

Civilization 6 Gathering Storm na gameplayu. Nowe cywilizacje w akcji

W przypadku Sid Meier's Civilization VI działania polegające na obniżaniu oceny gry można zrozumieć. 2K Games postanowiło po cichu zmienić zapisy w licencji końcowej (EULA), którą akceptujemy w trakcie instalacji gry.

Co postanowiono zmienić? Tutaj raczej dodano - informację o zbieraniu danych osobistych ludzi, którzy kupili grę. Mowa o adresach mailowych i IP, imieniu i nazwisku, numeru telefonu zdjęciach, geolokacji i płatnościach na danym PC-cie. Jednym słowem - pełna inwigilacja, która może, ale nie musi się odbywać.

Spora część ludzi postanowiła wpierw sprawdzić, czy histeria jest zasadna i niektórzy odkryli, że aktywność sieciowa wychodząca z folderu gry jest nad wyraz aktywna, co jest - lekko mówiąc - niepokojące.

2K Games na razie  głosu w tej sprawie nie zabrało.

Źródło: https://twitter.com/sergeiklimov

Tagi: 2K Games Firaxis Games pc Sid Meier's Civilization VI

Nie przegap