SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.02.2019 09:41
Samsung zapowiada nowe TV QLED na 2019 rok
1034V

Samsung zapowiada nowe TV QLED na 2019 rok

Samsung wczoraj zaprezentował swój line-up modeli QLED TV na ten rok. Będziemy mogli wybierać spośród modeli 8K oraz pięciu telewizorów oferujących rozdzielczość 4K.

Samsung zaprezentował nowe modele telewizorów, które zadebiutują w tym roku. Koreańska firma skupia się na rozwijaniu swojej technologii QLED, ulepszając ją znacząco dzięki implementacji nowych rozwiązań, które poprawić mają jakość obrazu.

Samsung Galaxy S10 na oficjalnych materiałach. Sprzęt w 3 wersjach

Pierwszym rozwiązaniem, którym pochwalił się Samsung jest technologia Ultra Viewing Angle, która dzięki zmienionej strukturze paneli telewizora, pozwala na równomierne rozświetlenie ekranu, a co za tym idzie - lepsze oddanie czerni i poszerzenie kątów widzenia. W UVA wyposażone będą wszystkie tegoroczne modele TV. Podobnie jak tylne strefowe podświetlenie (Direct-Full-Array ), które pozwoli na lepsze kontrasty i głębsze czernie.

Tegoroczne telewizory Samsunga otrzymały także nowy procesor Quantum, który odpowiadać będzie za przetwarzanie obrazu, dzięki czemu niezależnie od rozdzielczości treści źródłowej, wyświetlany obraz będzie jaśniejszy. Korzystając ze skalowania opartego na sztucznej inteligencji widzowie mogą liczyć na poprawę jakości obrazu i dźwięku. Tegoroczne modele otrzymają także wsparcie technologii HDR10+.

Rozbudowane zostaną także funkcje SmartTV (dojdzie m.in. wsparcie Apple AirPlay 2), poszerzone zostaną także możliwości trybu Ambient.

Jeśli chodzi o same modele, to do sprzedaży w tym roku trafią: TV QLED 8K Q950R o przekątnej ekranu od 65 do 98 cali oraz pięć linii 4K: Q90R, Q85R, Q80R, Q70R i Q60R, które w zależności od modelu będą dostępne w rozmiarach od 43 do 82 cali. Łącznie na rynku pojawi się 20 modeli TV.

Źródło: https://news.samsung.com/pl/samsung-pokazal-telewizory-qled-na-2019-rok

Tagi: samsung