Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.02.2019 12:32
Darksiders 3 sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami. Gra się już zwróciła
965V

Darksiders 3 sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami. Gra się już zwróciła

Darksiders III mimo średniego przyjęcia przez graczy i recenzentów sprzedaje się dobrze. Na tyle, że koszt produkcji już się zwrócił.

Wyczekiwane latami Darksiders III miało spore brzemię do uniesienia. Po pierwszych recenzjach wydawało się, że gra niestety nie jest zbyt dobra. Co prawda ekipa Gunfire Games szybko zaczęła wypuszczać ważne aktualizacje, ale odbiór był taki sobie.

Darksiders Warmastered Edition w kwietniu na Nintendo Switch. Znamy cenę

Okazuje się jednak, że Darksiders III sprzedaje się na tyle dobrze, że zwróciły się poniesione przez THQ Nordic koszty produkcji i od teraz gra będzie na siebie zarabiać, a ma czym - w planach jest wypuszczenie kilku dodatków.

Przykład Darksiders III pokazuje idealnie, że odpowiednie oczekiwania i dobrze dobrany budżet (choć w tym przypadku nie wiadomo, czy nie za niski patrząc na jakość gry) pozwalają produkcjom spełniać oczekiwania wydawcy, a deweloperzy nie muszą żyć w stresie, czy to nie jest czasem ich ostatni projekt.

Samo THQ Nordic pochwaliło się przy okazji w raporcie finansowym, że w 2018 roku, sprzedaż netto wzrosła o 713% do poziomu 507,5 miliona dolarów. Ten wynik osiągnięto głównie dzięki przejęciu Deep Silver, z którego umów i partnerstw korzysta teraz THQ Nordic.

Źródło: https://mb.cision.com/Main/15049/2739676/990029.pdf

Tagi: Darksiders III Gunfire Games pc playstation 4 THQ Nordic Xbox One