SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 10:52
Pierwsze Opinie Project Stream
702V

Project Stream zbiera bardzo pozytywne komentarze. Google zamierza kontynuować testy

Google pracuje nad własną platformą do streamingu i firma podsumowała pierwsze opinie użytkowników. Gracze są bardzo zadowoleni z Project Stream, więc w przyszłości możemy oczekiwać kolejnych testów usługi.

Project Stream trafiło do pierwszych graczy w ubiegłym roku. We wrześniu Google ujawniło usługę, która pozwoli zainteresowanym na rozgrywkę w tytuły AAA w przeglądarce – na dobry początek testerzy otrzymali dostęp do Assassin's Creed Odyssey.

Project Stream. Google zapowiada zakończenie bety streamingowej platformy

Google podsumowywało ostatni kwartał i podczas spotkania z inwestorami musiała pojawić się wypowiedź dotycząca Project Stream. Sundar Pichai – prezes korporacji – zaznaczył, że propozycja nie wymaga wyjątkowo mocnego łącza i pierwsze informacje zwrotne są bardzo pozytywne.

Teraz firma zamierza skupić się na Project Stream, więc wiele na to wskazuje, że w przyszłości z propozycją zapoznają się kolejni gracze. Google chce mieć pewność, że usługa zapewni odpowiednią jakość rozgrywki wszystkim klientom – nawet osobom ze słabszym łączem.

Co ciekawe, Google najwidoczniej zamierza w przypadku Project Stream stosować 30% opłatę dla producentów, którzy wrzucą swoje produkcje do usługi – identyczną kwotę widzimy w przypadku gier na smartfony oraz tablety z Google Play. Pichai podkreślił, że jego firma zamierza podążyć tą samą drogą, ale jednocześnie korporacja może zająć się odpowiednim dostosowaniem propozycji do rynku.

Jak wiadomo kolejne platformy starają się zapewnić jak najmniejszą opłatę dla wydawców – w tej sprawie kilka słów napisał już w swoim czasie Igor.

Źródło: https://wccftech.com/google-feedback-project-stream-positive/

Tagi: google google project stream project stream streaming