SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.02.2019 17:41
Foundation już z modami
674V

Foundation z pierwszymi modyfikacjami

Foundation to ciekawy projekt, który wszedł w fazę wczesnego dostępu zaledwie kilka dni temu. Modderzy nie próżnują i gracze mogą już pobierać pierwsze urozmaicenia do gry.

Najnowsza gra od Polymorph Games, Foundation, to city-builder osadzony w średniowieczu. W produkcji możemy wpływać na rozwój swojego własnego miasta, budując i rozwijając jego elementy. Różnicą, względem innych symulatorów budowania, jest pewien znaczący aspekt - NPC sami będą zapełniać luki w sposób całkowicie naturalny. Twórcy informują, że dostaniemy „organicznie rozrastające się miasta, niczym te średniowieczne".

Kooperacyjny shooter RICO z datą premiery

Naszym zadaniem będzie stawianie fundamentów, a także dbanie o aspekty polityczne i ekonomiczne. Dobre stosunki z konkretnymi frakcjami odblokują możliwość korzystania z nowych budynków.

Świetnym zagraniem deweloperów jest umieszczenie wsparcia obsługi modyfikacji. Gra wydaje się idealnie skrojona pod tego typu zabawę, więc jest to miły gest w stronę społeczności. Modderzy z mod.io, od razu po udostępnieniu wczesnego dostępu, wzięli się do roboty i już dziś możemy pobrać kilka wstępnych modyfikacji, wystarczy kliknąć tutaj.

Znajdziemy wśród nich między innymi: Tryb Łatwy (wprowadzający tańsze i szybsze budowanie) oraz Szybki Start (umożliwiający przeskakiwanie kolejnych etapów). Warto jednak obserwować dalszy rozwój sytuacji, ponieważ gra ma ogromny modyfikacyjny potencjał. 

Gra cieszy się pozytywnymi opiniami, a twórcy zapowiadają, że będzie ona utrzymana w formie Early Access jeszcze przez około rok.

Źródło: https://www.pcgamer.com/medieval-city-builder-foundation-now-in-early-access-already-has-game-changing-mods/

Tagi: Foundation modyfikacje Polymorph Games