Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.02.2019 16:07
Dirt Rally 2.0 na ORVR
1161V

Dirt Rally 2.0 ze wsparciem dla Oculus Rift VR

Pomimo początkowych niepewności, dostaliśmy potwierdzenie - Dirt Rally 2.0 umożliwi nam zabawę w wirtualnej rzeczywistości. I to jeszcze w tym roku!

Najnowsze dzieło od Codemasters to jedna z gorętszych premier bieżącego miesiąca. Posiadacze PlayStation 4, Xboksa One i PC dostaną możliwość zagrania w DiRT Rally 2.0 już 26 lutego.

Dirt Rally 2.0 na nowej rozgrywce. Pełna lista samochodów

Niedawno, za pośrednictwem Twittera, twórcy potwierdzili prace nad wersją gry kompatybilną z Oculus Rift VR. Ma ona zadebiutować już w nadchodzące wakacje. 

We wrześniu ubiegłego roku autorzy poinformowali, że nie planują wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w swoim projekcie, ale dużo zależało będzie od popytu fanów. Możemy śmiało wywnioskować, że ten okazał się zadowalający. 

Warto odnotować, że Codemasters wspomnieli tylko i wyłącznie o goglach Oculus Rift, więc może to oznaczać ekskluzywność takiej wersji na owe urządzenia. Pomimo licznych próśb graczy o stworzenie edycji gry na PlayStation VR należy pamiętać, że Dirt Rally VR był również początkowo na wyłączność dla posiadaczy Oculusa. 

Tagi: Codemasters DiRT Rally 2.0