Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2019 17:11
Sony Xperia XA3 ultrapanoramiczny 21:9
1264V

Sony Xperia XA3 ma zaoferować „kinowy ekran”

Japońska korporacja powinna w niedalekiej przyszłości zaprezentować smartfon dla miłośników kina. Według najnowszych przecieków, firma zdecydowała się na ultrapanoramiczny wyświetlacz o proporcjach 21:9.

Bez najmniejszego problemu można na rynku znaleźć smartfony z ekranami o proporcjach 18:9, ale Sony podobno pracuje nad w pełni panoramicznym urządzeniem, które ma trafić w gust wszystkich filmowców.

Energizer szykuje 26 modeli smartfonów. Flagowiec z baterią 18000 mAh

Dziennikarze WinFuture otrzymali informacje dotyczące Sony Xperia XA3 – smartfon zaoferuje podobno ultrapanoramiczny wyświetlacz o proporcjach 21:9 i propozycja ma zapewnić nam najlepsze wrażenia podczas oglądania hollywoodzkich produkcji.

Sprzęt zaprezentuje świetną jakość obrazu bez niepotrzebnych i męczących pasków na górze lub bokach ekranu... Choć jednocześnie trzeba zaznaczyć, że wszystkie niekinowe materiały otrzymają w tym wypadku czarne ramki. Już proporcja 18:9 cieszyła się sporą popularnością wśród klientów, którzy wolą mniejsze smartfony obsługiwane jedną ręką, jednak trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że 21:9 zagwarantuje nam bardzo wysoki gadżet.

Czy ma to jakikolwiek sens? Trudno aktualnie powiedzieć, ponieważ odnoszę wrażenie, że duże produkcje i tak najlepiej ogląda się w sali kinowej lub przynajmniej na odpowiednim telewizorze w domu.

Sony Xperia XA3 może zostać zaprezentowane na Mobile World Congress (25-28 lutego), a poniżej możecie spojrzeć na pierwsze zdjęcia. Jak widać producent zapewnił tutaj podwójną kamerę, a czytnik linii papilarnych prawdopodobnie ponownie zawędrował na przycisk włączenia.

Sony Xperia XA3

Źródło: https://www.theverge.com/2019/2/6/18213922/sony-xperia-xa3-phone-leak-ultra-wide-display-21-9-screen

Tagi: sony sony xperia sony xperia xa3