Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2019 15:06
FIFA 20 Battlefield Apex Legends z cross-play
2019V

FIFA 20, Battlefield i Apex Legends z cross-playem? Wspólne granie będzie ważną przyszłością EA

Electronic Arts może przetrzeć szlaki dla innych wydawców. Firma chce mocno zaangażować się w zaoferowanie swoim klientom cross-platformowej rozgrywki i jednocześnie zainteresowani otrzymają dostęp do cross-progresji.

W następnych miesiącach wiele firm wykorzysta zmagania pomiędzy platformami, by zachęcić do swoich produkcji kolejnych graczy. Jednym z takich wydawców będzie Electronic Arts, które otwarcie mówi – chce cross-playu.

Apex Legends otrzyma cross-play na PS4, XOne i PC

„Uważamy, że cross-play i cross-progresja będą bardzo ważnymi częściami naszej przyszłości i należy spodziewać się, że będziemy działać w tym temacie.”

Powyższe słowa powiedział Andrew Wilson, dyrektor generalny Electronic Arts, który zasugerował, że to Apex Legends przetrze szlaki dla kolejnych tytułów:

„Bezwzględnie patrzymy na tę mechanikę w kontekście Apex Legends i z czasem będziemy się tym zajmować w całym naszym portfolio. Myślimy o franczyzach z ogromnie dużymi społecznościami, takimi jak FIFA i wierzymy, że w pełni skorzystałyby na cross-playu i cross-progresji, ponieważ coraz więcej ludzi przychodzi do takich wielkich społeczności.”

Andrew Wilson mówi wprost, że cross-progresja ma odegrać znaczącą rolę w kolejnych tytułach i nie mówimy tutaj tylko o małych projektach. Firma chce zjednoczyć swoje społeczności rozbite pomiędzy platformami.

Jest to naprawdę kapitalna wiadomość, ponieważ w kolejnych latach możemy otrzymać wspólną zabawę na serwerach przykładowo Fify lub nawet... Battlefielda? Pewnie nie powinniśmy w tym wypadku liczyć na zaktualizowanie już wydanych tytułów, jednak właśnie cross-platformowa zabawa może być przynętą dla graczy w przypadku nowych produkcji.

Warto pamiętać, że twórcy War Thunder ostatnio atakowali Sony za brak cross-playa między konsolami.

Tagi: Apex Legends Battlefield cross-platform cross-progressja Electronic Arts FIFA FIFA 20