Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 03.02.2019 13:35
Yoko Taro dołoży swoją cegiełkę do Final Fantasy XIV. W grze pojawi się rajd na podstawie NieR: Automata
779V

Yoko Taro dołoży swoją cegiełkę do Final Fantasy XIV. W grze pojawi się rajd na podstawie NieR: Automata

W oczekiwaniu na nową część NieR, która niechybnie powstanie, fani serii być może zechcą rzucić okiem na Final Fantasy XIV. Jak ujawniono wczoraj, Yoko Taro ma zaprojektować i napisać scenariusz do rajdu YoRHa: Dark Apocalypse, który zostanie udostępniony wraz z nowym rozszerzeniem Shadowbringers.

To kolejny gościnny występ znanego game designera w Final Fantasy XIV. Wcześniej swój rajd pt. Return to Ivalice zaprojektował Yasumi Matsuno, twórca m.in. Final Fantasy Tactics, Vagrant Story i Final Fantasy XII.

O rajdzie Yoko Taro nie wiemy na razie zbyt wiele. Ma być dla 24 osób, wymagać przejścia głównego wątku FFXIV i bazować na NieR: Automata. Nie wiadomo, w ilu częściach zostanie udostępniony. Dla przykładu Return to Ivalice składało się z trzech odcinków, które udostępniono na przestrzeni półtora roku. W sumie oferowały one kilka ładnych godzin zabawy (ok. 10) i sporą liczbę cutscenek.

Rozszerzenie Shadowbringers ukaże się 2 lipca. Poniżej zamieszczamy film z komunikatem od Yoko Taro i Yosuke Saito (producenta jego gier). Całkiem możliwe, że więcej informacji o YoRHa: Dark Apocalypse poznamy w przyszłym miesiącu.

Tagi: final fantasy xiv Final Fantasy XIV: Shadowbringers nier: automata Square Enix yoko taro

Nie przegap